Митрополита УПЦ МП Феодосія відпустили з-під домашнього арешту. Як це пояснив суд?

У Черкасах суд відпустив з-під домашнього арешту митрополита УПЦ МП Феодосія, якого обвинувачують у розпалюванні міжрелігійної ворожнечі та запереченні збройної агресії рф. Натомість на нього наклали особисте зобов’язання.
Про це повідомляє Соснівський районний суд Черкас.
Чергове судове засідання у справі настоятеля Черкаської єпархії УПЦ МП відбулося 18 березня. Прокурор клопотав щодо продовження обвинуваченому запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту в нічний час.
Однак суд відмовив у клопотанні та натомість до 18 травня наклав на обвинуваченого особисте зобовʼязання, що включає такі обов’язки:
- прибувати за кожною вимогою до суду;
- повідомляти суд про зміну свого місця проживання, роботи та зміну контактного номера телефону;
- утримуватися від спілкування зі свідками;
- продовжити зберігання у відповідних органів державної влади паспорта для виїзду за кордон, інших документів, що дають право на виїзд з України.
У разі невиконання цих обовʼязків митрополиту загрожує зміна запобіжного заходу на більш суворий із накладенням штрафу.
Як пояснили в суді, запобіжний захід митрополиту пом’якшили, оскільки ризики зменшилися. Крім того, зазначається, що владика Феодосій не порушував обов’язків, покладених на нього під час домашнього арешту, не ухилявся і не переховувався від суду.
На цей час у межах кримінального провадження вже допитали потерпілих і свідків. Тепер триває дослідження письмових доказів.
Після розгляду клопотання прокурора судове засідання відклали до 25 березня через погіршення самопочуття настоятеля Черкаської єпархії УПЦ МП.
У чому підозрюють митрополита Феодосія?
Ще в лютому 2023 року Служба безпеки України повідомила про підозру очільнику Черкаської єпархії УПЦ МП Феодосію за статтею 161 Кримінального кодексу України (порушення рівноправності громадян залежно від їхньої расової, національної, релігійної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками).
Це карається штрафом від 3400 до 8500 гривень або обмеженням волі на строк до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років або без такого.
У квітні того самого року СБУ оголосила повторну підозру священнослужителю, але вже за частинами 2 і 3 статті 436-2 Кримінального кодексу України (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників). За це вже загрожує обмеження волі на строк до 5 років або позбавленням волі на той самий строк з конфіскацією майна або без такої.
Сам священнослужитель заперечує ці звинувачення.
- Поділитися: