У Львові презентували маршрут пам’яті Фаріон: розповідають про Бандеру та Шухевича

У Львові розробили екскурсійний маршрут на честь убитої мовознавиці Ірини Фаріон.
Про це повідомляють на сайті Львівської міської ради.
Екскурсійний маршрут під назвою «Контур особистості на мапі Львова. Маршрут памʼяті Ірини Фаріон» презентували 28 квітня, напередодні дня народження викладачки.
Гідеса Наталія Зубик розповіла, що створила цей маршрут у співпраці з донькою Ірини Фаріон Софією Особою та міським туристичним офісом.
За її словами, маршрут починається біля Національного університету «Львівська Політехніка», де працювала Фаріон, а закінчується в ресторані, у якому мовознавиця любила пити каву.
Водночас Зубик наголосила, що це «не маршрут місцями Ірини Фаріон», бо для цього довелось би «об’їздити все місто». Натомість екскурсія присвячена постатям, про яких у своїх програмах розповідала Фаріон. Як пояснила Зубик, екскурсія складена із цитат викладачки.
Загалом маршрут охоплює 16 точок та 16 постатей, серед яких — політичні діячі Степан Бандера та Роман Шухевич, оперна співачка Соломія Крушельницька, письменник Тарас Шевченко, князь Данило Галицький, композитор Володимир Івасюк та багато інших.
Донька мовознавиці зауважила, що робота над маршрутом тривала близько чотирьох місяців.
Нагадаємо, 2 січня у Львові на честь Ірини Фаріон відкрили вулицю. Вона розташована в центральній частині міста, у Галицькому районі.
Перед тим у серпні 2024 року на фасаді будинку, де проживала викладачка, відкрили меморіальну табличку.
Розслідування вбивства Фаріон
13 лютого Шевченківський районний суд Львова почав розгляд по суті справи про вбивство мовознавиці Ірини Фаріон.
На засіданнях суду підозрюваний В’ячеслав Зінченко провини не визнає. Також заперечує проти цивільного позову, у якому донька вбитої мовознавиці Софія Особа просить про компенсацію 15 млн гривень за вбивство матері.
Нагадаємо, за даними слідства, В’ячеслав Зінченко ввечері 19 липня 2024 року підстеріг мовознавицю Ірину Фаріон у подвір’ї її будинку на вулиці Масарика у Львові. Як зазначається, він наблизився до жінки та вистрілив їй у голову, після чого втік. За кілька годин громадська діячка померла в лікарні.
Зінченка підозрюють в умисному вбивстві людини у зв’язку з виконанням нею громадянського обов’язку з мотивів національної нетерпимості, а також у незаконному поводженні зі зброєю.
Прокурор заявив, що Зінченко долучився у 2022 році до Telegram-групи націонал-соціалістичним угрупованням NS/WP. У 2024 році приєднався також до групи, яка повʼязана з російською неонацистською організацією. Ці спільноти пропагують культ насильства й жорстокості, а також расову, національну та релігійну нетерпимість і дискримінацію.
Слідство вважає, що у Зінченка виникла особиста неприязнь до Ірини Фаріон через її активну позицію щодо захисту української мови. Хоча заступник голови Нацполіції Андрій Нєбитов заявляв після особистого спілкування із Зінченком, що той є «абсолютно проукраїнським». Але, мовляв, хлопець «вважає, що не треба розділяти українське суспільство».
Сам Зінченко відкидає причетність до вбивства Фаріон. За висунутими статтями хлопцю загрожує довічне позбавлення волі.
- Поділитися: