Відбудова «Охматдиту»: у лікарні розповіли, що встигли відновити з моменту обстрілу

Лікарня «Охматдит» після російського ракетного удару, Київ, 8 липня 2024 року
Лікарня «Охматдит» після російського ракетного удару, Київ, 8 липня 2024 рокуFacebook / Віктор Ляшко

У Національній дитячій спеціалізованій лікарні «Охматдит», яку обстріляли російські війська в липні 2024 року, тривають відновлювальні роботи. З моменту атаки на заклад там вдалося відбудувати низку об’єктів.

Про це розповіли в самій лікарні.

Так, в «Охматдиті» потребують відбудови адміністративний, лікувально-діагностичний, хірургічний, токсикологічний корпуси й трансформаторна підстанція.

Станом на зараз у лікарні вдалося відновити роботу всіх відділень у вцілілих або частково пошкоджених корпусах, провести першочергові протиаварійні роботи для захисту нового корпусу.

Так, у лікувально-діагностичному корпусі вже виконали першочергові протиаварійні роботи, технічний нагляд; підписали контракт на розробку проєктної документації. У першій половині травня лікарня оголосить про процедуру закупівлі на капітальні ремонтні роботи.

У хірургічному корпусі з дня обстрілу вдалося провести технічне обстеження, розробити медичне завдання та медичну програму та затвердити звіт з оцінки завданих збитків.

У токсикологічному корпусі, який є пам’яткою архітектури, оголосили процедуру закупівлі на проведення консерваційних робіт. Початок робіт запланований на травень 2025 року.

А в адміністративному корпусі, який також є памʼяткою архітектури, розробили науково-проєктну документацію. Оголошення про процедуру закупівлі будівельних робіт з консервації корпусу заплановано на травень 2025 року.

Для відбудови трансформаторної підстанції було підписано контракт з «Укренерго» на розробку проєктно-кошторисної документації, а обладнання для відновлення об’єкта вже доставили до лікарні. Далі керівництво «Охматдиту» оголосить тендер та проведення робіт із будівництва трансформаторної підстанції з нуля.

В «Охматдиті» також розповіли, чому процес відбудови лікарні триває так довго. Там виокремили такі причини:

  • відповідність державним будівельним нормам і технічним стандартам є обовʼязковою;
  • проведення капітального ремонту неможливе без розробки та затвердження проєктної документації;
  • багатоетапність проєктів — кожен обʼєкт проходить через передпроєктне обстеження, розробку проєктної документації, експертизу, проведення тендеру, будівельні роботи тощо;
  • «Охматдит» має найвищу категорію складності будівництва, що передбачає багаторівневий контроль безпеки;
  • лікарня продовжує працювати, тому відновлення вимагає спеціальної логістики, а будівельні роботи мають бути виконані так, аби не заважати наданню медичної допомоги;
  • усі процедури відбуваються через публічні тендери;
  • відбувається контроль усіх етапів;
  • проєктна документація обовʼязково проходить державну експертизу для перевірки відповідності всім нормам і стандартам безпеки.

Що з відбудовою «Охматдиту»?

Ще у 2024-му журналісти проєкту «Наші гроші» з’ясували, що тендер виграла компанія «Буд-технолоджі», яка погодилася виконати роботи за набагато вищою ціною, ніж інші учасники торгів, організованих благодійним фондом «Охматдит» (не самою лікарнею).

Серед 14 компаній, які подали свої пропозиції на тендер, «Буд-технолоджі» була третьою з-поміж тих, які виставили найвищі ціни. Так, вона висловила готовність виконати роботи за 307 мільйонів гривень. Водночас інші учасники тендеру пропонували зробити це значно дешевше — від 42 до 286 мільйонів. Крім того, у пропозиції компанії «Буд-технолоджі» виявили деякі інші проблеми.

Міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко заявив, що правоохоронці додатково перевірять тендер на відбудову «Охматдиту». А згодом оголосив, що тендер благодійного фонду скасують і проведуть новий.

У серпні 2024-го Міністерство охорони здоров’я сформувало і затвердило склад Ради з відновлення лікарні «Охматдит»