Ексглава Дніпропетровської МСЕК, про яку розповідало hromadske, отримала підозру: не задекларувала майно на 3 млн

Правоохоронці оголосили колишній керівниці Дніпропетровської обласної медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) підозру в декларуванні недостовірної інформації на понад 3 мільйони гривень.
Про це повідомили Державне бюро розслідувань та обласна прокуратура. Наше джерело в правоохоронних органах уточнило, що йдеться про Наталію Абраменкову.
Посадовиця не вказала в декларації за 2023 рік квартиру в елітному житловому комплексі та автомобіль, які належать її чоловікові. Також вона не задекларувала дохід чоловіка та його грошові активи на банківських рахунках.
Крім того, ДБР встановило, що й зазначена в декларації інформація про активи самої чиновниці не відповідає дійсності. Так, загальна сума незадекларованого майна та грошей становить понад 3,2 мільйона гривень.
Жінку підозрюють у декларуванні недостовірної інформації (ч. 1 ст. 366-2 Кримінального кодексу України). Санкція статті передбачає до двох років позбавлення волі.
Розслідування триває. Зокрема, правоохоронці перевіряють причетність підозрюваної до видачі фіктивних довідок про інвалідність для військовозобов’язаних.
У листопаді hromadske випускало розслідування «МСЕК: новітня історія розкоші від Ужгорода до Дніпра», у якому, серед іншого, розповідало і про Наталію Абраменкову.
Зокрема, ми з’ясували, що у 2019 році її син Денис купив квартиру та маленьке приміщення в ЖК «Рівер Парк» у Дніпрі. На той момент хлопцеві було лише 20 років. Квартири такого самого метражу в цьому комплексі коштують близько 3 мільйонів гривень.
Того самого року в родини Абраменкових з’явилися дві квартири в елітному ЖК «Грані» у Дніпрі.
Що передувало?
У жовтні 2024 року правоохоронці викрили керівницю медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) у Хмельницькій області Тетяну Крупу, а також її сина Олександра Крупу — голову обласного Пенсійного фонду — на незаконному збагаченні на мільйони доларів.
На тлі цього та схожих скандалів Рада національної безпеки і оборони України під головуванням президента Володимира Зеленського провела засідання щодо корупційних та інших правопорушень під час встановлення інвалідності посадовцям.
Генеральний прокурор України Андрій Костін подав у відставку, а МСЕК вирішили реформувати — із січня 2025 року замість цього запрацювало оцінювання повсякденного функціонування людини.
А МОЗ створило спільну з правоохоронцями міжвідомчу робочу групу з перевірки обґрунтованості рішень МСЕК щодо посадовців. До її складу увійшли представники Служби безпеки, ДБР та Офісу генерального прокурора.
- Поділитися: