«Укроборонпром» пропонує українцям, які перебувають за кордоном, роботу в Україні

Акціонерне товариство «Українська оборонна промисловість» розпочало в Польщі програму «Повернення українців». Як пояснили в компанії, програма має на меті надати можливість українцям повернутися з-за кордону та працевлаштуватися на підприємства в Україні.

Про це повідомили в «Укроборонпромі».

У компанії кажуть, що з початку повномасштабного вторгнення чимало українців покинули країну та намагаються «знайти себе» за кордоном.

«Однак, далеко не завжди ці пошуки завершуються успішно, а серед таких людей є ті, в яких є досвід і знання, що мають попит на оборонних підприємствах», — вважають у підприємстві.

В «Укроборонпромі» пояснюють, що саме тому започаткували програму «Повернення українців», яка дає вимушеним переселенцям нагоду отримати престижну та стабільну роботу в Україні, мати соціальний захист, а також перспективи для розвитку та зростання.

«Ми провели велику підготовчу роботу у Товаристві та на наших підприємствах, а також підтримуємо зв’язок з лідерами громад українців у Польщі, громадськими та волонтерськими організаціями, Міністерством національної єдності України та Посольством України у Польщі. Наше завдання — надати гідні умови для повернення земляків, показати, що їхні професійні якості потрібні нашій оборонці», — зазначає директор Департаменту з управління персоналом «Укроборонпрому» Андрій Верещака.

Наразі зустрічі та співбесіди з українськими переселенцями відбуваються у представництві АТ «УОП» у Польщі. Надалі співбесіди можна буде проводити також в режимі онлайн.

Повернення українців з-за кордону

У грудні 2024 року для повернення українців з-за кордону уряд ухвалив рішення про створення Міністерства національної єдності України.

У березні цього року уряд виділив на нову програму Міністерства національної єдності понад 150 мільйонів гривень. Вона повинна сприяти поверненню українців з-за кордону.

Міністр національної єдності Олексій Чернишов наголошував, що українців не будуть примусово повертати до України. Натомість за кордоном планують створити «Хаби єдності». Вони будуть підтримувати українців за кордоном і допомагати їм зберігати свою національну ідентичність. Чернишов зазначав, що «Хаби єдності» також заохочуватимуть українців, які вирішать це зробити, повертатися на Батьківщину.

Україна та ООН також запустили онлайн-платформу «Україна — це Дім», що покликана допомогти українцям, які бажають повернутися з-за кордону на Батьківщину.

Станом на лютий цього року, за даними ООН, у Європі нараховувалося понад 6,3 мільйона українських біженців. Ще 560 тисяч проживали за межами Європи.