Суд заборонив польським перевізникам блокувати пункт пропуску на кордоні з Україною

У Польщі суд заборонив акцію протесту польських перевізників на напрямку пункту пропуску «Дорогуськ», що навпроти українського пункту пропуску «Ягодин».

Про це пише RMF24.

Ще минулого тижня міський голова Дорогуська Войцех Сава заборонив збір перевізників у районі міста Окопи на національній дорозі, що веде до прикордонного переходу з Україною.

Він наголосив, що це місце входить до переліку об'єктів критичної інфраструктури, і черги вантажівок, що утворюються, можуть вплинути на безпеку мешканців, а також на втрати компаній та митних органів.

Утім, організатори протесту оскаржили рішення через Окружний суд Любліна.

Після цього міський голова Дорогуська подав апеляцію на рішення Люблінського районного суду.  

Врешті 13 травня Апеляційний суд підтвердив заборону проведення акції протесту. Речниця суду Магдалена Кучинська додала, що суд повністю погодився з обґрунтуванням, наведеним міським головою у його початковому рішенні.

Рішення Апеляційного суду є остаточним і оскарженню не підлягає. Це означає, що організатори мітингу повинні припинити протест.

Чому перевізники протестують?

Прикордонна варта Польщі заявила про акцію протесту польських перевізників на напрямку пункту пропуску «Дорогуськ», що навпроти українського пункту пропуску «Ягодин». Як зазначили у ДПСУ, попередньо, дії польських перевізників можуть тривати впродовж 4 місяців.

У Комітеті захисту перевізників та роботодавців у сфері транспорту Польщі заявили, що прагнуть «відновити баланс на транспортному ринку», який нібито був порушений після скасування дозволів для українських перевізників.

Нагадаємо, між Україною та ЄС діє угода про так званий «транспортний безвіз» — це означає, що українським перевізникам не потрібно буде оформлювати дозволи на двосторонні та транзитні перевезення до країн ЄС.

Такі умови для українських перевізників не влаштовували поляків. Узимку 2023 року вони заблокували кордон з Україною, однак за кілька місяців розблокували.

Комітет захисту перевізників стверджує, що мета нинішнього протесту — привернення уваги до «важкого становища транспортних компаній та загрози тисячі робочих місць».