Лавреатом премії Ґонґадзе цьогоріч став Іван Любиш-Кірдей

Іван Любиш-Кірдей
Іван Любиш-КірдейПремія імені Георгія Ґонґадзе

У Києві 21 травня відбулася сьома церемонія премії імені Георгія Ґонґадзе. Цьогорічним лавреатом став Іван Любиш-Кірдей — фотограф, оператор і воєнний кореспондент Reuters.

Про це повідомила кореспондентка hromadske.

«Для мене велика честь отримати таку нагороду. Я неймовірно радий, але мушу вам сказати: це класна нагорода, але попереду у нас з вами — і у мене, і у вас — багато роботи. Й ідея у вас, думаю, така, як у мене, — це незалежна Україна. Ця нагорода дає мені мотивацію працювати далі», — наголосив фотограф під час нагородження. 

Під час відрядження до Краматорська в серпні 2024 року Любиш-Кірдей був поранений внаслідок російського удару по готелю «Сапфір», він пробув у комі кілька місяців і зараз проходить відновлення.

У 2015 році медійник здобув щорічну німецьку премію для теле- та кінооператорів Deutscher Kamerapreis у номінації «Найкращий новинний сюжет із зони воєнних дій» за телефільм «Втеча з Іловайська», знятий для німецького телеканалу ARD.

Він є кавалером ордена «За заслуги» III ступеня.

Серед інших номінантів цього року були:

  • Ольга Руденко — головна редакторка та співзасновниця Kyiv Independent. Ольга також була фіналісткою Премії імені Георгія Ґонґадзе 2024 року.

    Руденко писала для світових видань і була стипендіаткою Chicago Booth School of Business. У травні 2022 року була зображена на обкладинці журналу Time як одна з лідерок наступного покоління. А в грудні 2022 року здобула нагороду «Жінки Європи» в категорії «Жінка в дії».

  • Михайло Ткач — журналіст-розслідувач, з 2021 року очолює відділ розслідувань «Української правди». До УП 6 років працював у програмі «Схеми: корупція в деталях», спільному проєкті «Радіо Свобода» та телеканалу «UA:Перший», 5 років — у програмі розслідувань «Гроші» на каналі «1+1».

Про премію

Премія імені Георгія Ґонґадзе — нагорода для незалежних журналістів, заснована 2019 року Українським ПЕН у партнерстві з Асоціацією випускників Києво-Могилянської бізнес-школи, Києво-Могилянською бізнес-школою та виданням «Українська правда».

Премія вручається раз на рік 21 травня — у день народження журналіста Георгія Ґонґадзе. Лавреат премії визначається Капітулом, який складається з 9 людей. Лише вони можуть висувати номінантів.

Претендувати на премію можуть лише журналісти, які працюють в Україні та протягом останніх 5 років лишались у професії. Критерії — відданість принципам та цінностям незалежної журналістики; інноваційність; суттєвий внесок у розвиток окремого жанру чи медіасередовища загалом; створення матеріалів, що призвели до розв'язання або розуміння певних проблем у суспільстві та змін у країні.

У минулі роки лавреатами ставали журналістка Тетяна Трощинська, головний редактор інтернет-видання «Історична правда» Вахтанг Кіпіані, журналіст і телеведучий «Суспільного» Павло Казарін, а також журналістка й телеведуча на «UA: Першому» Мирослава Барчук.