Справа про детектива НАБУ і бізнес у рф: Активісти помітили, що на записах СБУ обговорюють Узбекистан, а не Дагестан

Затримання Руслана Магамедрасулова
Затримання Руслана МагамедрасуловаСБУ

Активісти кажуть, що в записах розмови детектива НАБУ Руслана Магамедрасулова, він говорить про торгівлю з Узбекистаном, а не російським Дагестаном. Служба безпеки України показувала ці уривки в межах справи щодо ведення бізнесу з рф. 

Про це повідомив «Центр протидії корупції». 

Як переконані в ЦПК, СБУ переплутала російську республіку Дагестан, яка і фігурує у справі, із країною Узбекистан.

Напередодні правоохоронці зазначали, що посадовець НАБУ нібито виступав посередником у продажі партій технічної коноплі свого батька в Дагестані. А втім, якщо вслухатись саме в оприлюднені СБУ уривки, йдеться про продаж насіння коноплі, яке має попит у межах державної програми Узбекистану, вказують активісти. 

Вони наводять таку цитату: «Дивися, є таке питання. У батька там є насіння коноплі, мені кажуть, що воно дуже запитуване в державній програмі Узбекистану»

Водночас СБУ титрувала цю розмову, вказавши Дагестан.  

Хоча далі в розмові той знову повторює про держпрограму та додає: «Там у них були проблеми з бавовною, приїздили якісь узбеки й не комунікували, з іншими спілкувалися».

ЦПК також зʼясувало, що в Дагестані відсутня така програма, натомість вона справді є в Узбекистані. 

Активісти не розуміють, як СБУ «почули там саме Дагестан». Вони вважають такі дії неприпустимими з боку органу досудового розслідування, і називають це «спробою дискредитації НАБУ».

У чому ж саме підозрюють Магамедрасулова?

Сторона обвинувачення вказує, що високопосадовець займався координацією діяльності НАБУ в прифронтових областях України. Водночас, кажуть у СБУ, він має контакти з представниками росії та допомагає своєму батьку-підприємцю вести незаконну торгівлю з рф.

Правоохоронці заявляють, що посадовець НАБУ виступав посередником у продажі партій технічної коноплі для свого батька в російському Дагестані. У СБУ кажуть, що батько Магамедрасулова — Сентябр Магамедрасулов — має громадянство рф, однак він не вказав цей факт під час оформлення допуску до державної таємниці, чим порушив закон.

А мати посадовця НАБУ — Ірина Магамедрасулова — проживає в Києві, але отримує пенсію самопроголошеної «ДНР» і публікує проросійські коментарі в соцмережах, додали у спецслужбі.

Окрім цього, СБУ перевіряє інформацію щодо контактів Магамедрасулова з російськими спецслужбами й передання їм таємної інформації, зокрема щодо запланованих слідчих дій. У СБУ кажуть, що він був у тісному контакті із народним депутатом-втікачем від забороненої партії ОПЗЖ Федором Христенком.

СБУ затримала Магамедрасулова в нього вдома та провели обшуки. Йому вже призначили тримання під вартою до 16 вересня без права внесення застави.

Що передувало?

Напередодні в працівників НАБУ та САП відбувалися обшуки — станом на ранок повідомлялося про щонайменше 70 обшуків.

Служба безпеки України та Офіс генпрокурора заявили про викриття російського впливу на НАБУ. Окремим працівникам Бюро інкримінують державну зраду, незаконну торгівлю з рф, корупційні дії в інтересах олігархів тощо.

Детальніше про те, що зараз відбувається з найбільшими органами по боротьбі з корупцією в Україні читайте в матеріалі hromadske.