Відправлять на зберігання і нікому більше не вручать. У Навроцького отримали орден Білого Орла від Зеленського

Речник президента Польщі Кароля Навроцького Рафал Лескевич заявив, що канцелярія отримала орден Білого Орла, який відправив президент України Володимир Зеленський.
Про це сказав речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко в ефірі «Новини.LIVE».
За його словами, сьогодні (22 червня — ред.) оредн отримали в канцелярії польського президента. Тепер його передадуть до Бюро нагород та номінацій, і що ця конкретна нагорода більше нікому не буде вручена.
«Його передають на зберігання, де він буде зберігатися з гідністю та повагою, оскільки це найвища та найважливіша державна нагорода Польщі. Його більше нікому не вручатимуть. Термін дії сертифіката закінчується, тому орден та його сертифікат передаються на зберігання до канцелярії президента», – пояснив він.
Нагадаємо, 19 червня президент Польщі Кароль Навроцький позбавив президента України Володимира Зеленського ордена Білого Орла — найвищої відзнаки Польщі, якою його нагородив експрезидент Польщі Анджей Дуда.
Це сталося на тлі указу Зеленського, у якому він постановив надати Окремому центру спеціальних операцій «Північ» Сил спеціальних операцій ЗСУ почесне найменування «імені Героїв УПА». У документі йдеться, що метою такого рішення є «відновлення історичних традицій національного війська».
Український президент відправив свій орден польському президенту «Новою поштою», заявивши, що Україна «не буде сперечатися» з рішенням Польщі, однак висловивши сподівання, що «майбутнє підтвердить шану до українців».
- Поділитися:
