Уряд спрямував понад 6 млрд гривень на підвищені зарплати вчителям і соцпрацівникам

Ілюстративне фото. Засідання уряду
Ілюстративне фото. Засідання урядуКабінет Міністрів України

Кабінет Міністрів України спрямував 6,6 мільярда гривень обласним бюджетам для виплати підвищених заробітних плат працівникам сфери освіти та соціального захисту.

Про це повідомила прем’єр-міністерка Юлія Свириденко.

Зазначені кошти розподілили між 24 обласними бюджетами. Суму для кожної області розраховували індивідуально — з огляду на потребу в коштах та фінансову спроможність місцевих громад самостійно фінансувати видатки.

Державна компенсація залежатиме від рівня власних доходів кожного регіону: що менший дохід має територія, то більшу частку витрат покриває держбюджет.

Зокрема, для областей та територіальних громад, де ведуться або можливі бойові дії, держава забезпечить 80% необхідних видатків на підвищення зарплат. Для інших місцевих бюджетів із недостатньою фінансовою спроможністю рівень державного покриття становитиме від 50% до 80%.