Ізраїль не дозволяє десяткам українців виїхати з Сектора Гази, попри те, що їх включали до евакуаційних списків

Ілюстративне фото. Палестинці готуються покинути Сектор Гази через КПП «Рафах»
Ілюстративне фото. Палестинці готуються покинути Сектор Гази через КПП «Рафах»Bashar Taleb / AFP via Getty Images

У Секторі Гази лишаються близько 40-50 громадян України та членів їхніх сімей, які не можуть виїхати. Причина — Ізраїль не випускає їх, адже в багатьох із них немає дійсних документів.

Про це повідомив речник Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий у відповіді на запит LIGA.net.

За його словами, більшість із цих людей раніше вже включали до евакуаційних списків, але ізраїльська влада забороняла їм виїхати до України через Єгипет або Йорданію з безпекових міркувань. Річ у тім, що у значної частини цих людей немає дійсних документів, що посвідчують особу чи підтверджують належність до громадянства України, пояснив Тихий.

Нині з українськими громадянами підтримують зв’язок посольство України в Ізраїлі та представництво України при Палестинській адміністрації. Їм надають необхідне консульське сприяння і продовжують роботу з компетентними органами Палестини щодо документування членів сімей українських громадян.

Речник МЗС запевнив, що справа перебуває на контролі департаменту консульської служби МЗС та відповідних закордонних дипломатичних установ.

Нагадаємо, у вересні минулого року Білий дім представив план із 20 пунктів, який на першому етапі передбачає негайне припинення бойових дій у Секторі Гази та звільнення заручників.

Однією з вимог плану було відкриття «Рафаху» — контрольно-пропускного пункту між Єгиптом і Сектором Гази, який був закритим під час бойових дій в анклаві. У лютому цього року КПП відкрили.