В Одесі тер'єр зазнав розриву зв’язки після того, як його забрали працівники ТЦК. Поліція розслідує жорстоке поводження з тваринами (ДОПОВНЕНО)

В Одесі почали кримінальне провадження за фактом завдання ушкоджень собаці породи джек-рассел-тер'єр, якого після конфлікту з його власником забрали працівники Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП).
Про це йдеться в заяві поліції Одеської області.
Раніше в мережі з’являлося відео, на якому чоловік у камуфляжному одязі тягне собаку в мікроавтобус. Стверджували, ніби працівники ТЦК намагалися затримати власника тварини, а потім забрали і її саму.
Згодом ще одна власниця собаки писала, що тварина зазнала переломів лап. Зоозахисна організація UAnimals подала заяву до поліції з вимогою з’ясувати всі обставини, перевіривши записи з бодікамер поліціянтів і представників ТЦК, а також інші наявні відеоматеріали, а також притягнути до відповідальності винних, якщо факт жорстокого поводження з твариною підтвердиться.
У поліції кажуть, що дізналися про подію від 31-річної власниці тварини, яку оперативно розшукали її та повернули жінці. У ветеринарній клініці собаці діагностували травмування у вигляді розриву передньої хрестоподібної зв’язки, тож власниця подала заяву до поліції.
Слідчі почали розслідування за ч. 1 ст. 299 Кримінального кодексу України — жорстоке поводження з тваринами. Наразі правоохоронці встановлюють усі обставини події та причетних до неї людей.
Доповнено 27 червня. Власниця тварини — донька загиблого військового 35 бригади морської піхоти — у соцмережі Truth Social розповіла, що інцидент стався 24 червня. За її словами, коли чоловік вигулював собаку, на нього здійснили напад «10 осіб у пікселі», а потім забрали в мікроавтобус його собаку.
Після цього жінка зателефонувала до поліції, і приблизно через 20 хвилин їй повідомили, що «собаку можна шукати приблизно за 500 метрів від нас» — на той час сусіди їй повідомили, що тварина з ними.
«Ми забрали Тіто, я не передам словами, як собака кричав, коли опинився в мене на руках. Він двічі непритомнів від стресу на декілька секунд, потім підривався й плакав. Це бачили й чули працівники поліції та свідки», — написала жінка.
Вона додала, що інформація про те, що собаку знайшли в крові з переламаними лапами, не відповідає дійсності. За її словами, у тварини були пошкоджені дві задні лапи, а також місцями була кров чоловіка.
Зараз тварина перебуває вдома. Власниця каже, що собаці потрібно відійти від стресу й підготуватися до операції. Попередня вартість лікування — 15-25 тисяч гривень. Водночас жінка наголосила, що збори на лікування не відкриває, і закликала не вірити шахраям.
- Поділитися:
