Європарламент закликав не починати переговори з Грузією про вступ до ЄС через закон про «іноагентів»
У Європарламенті ухвалили резолюцію, яка закликає Європейський союз не розпочинати переговори з Грузією про її членство у ЄС, доки там існуватиме закон «Про прозорість іноземного впливу» (так званий закон про «іноагентів»).
Про це пише видання «Эхо Кавказа».
За резолюцію проголосували 425 депутатів Європарламенту. 25 висловилися проти, ще 30 утрималися. У документі йдеться, що переговори щодо членства Грузії в ЄС не повинні розпочатися, доки у країні діє закон про «іноагентів».
У резолюції підкреслюють, що цей закон не відповідає цінностям ЄС, завдає шкоди репутації країни, ставить під загрозу її євроатлантичну інтеграцію та зраджує прагнення абсолютної більшості грузинського народу.
Окрім цього, Європарламент закликав запровадити санкції проти очільника панівної партії «Грузинська мрія» Бідзіни Іванішвілі, а також звільнити експрезидента країни Міхаїла Саакашвілі.
Більше про закон
3 квітня проросійська політична партія «Грузинська мрія» повторно внесла до парламенту законопроєкт про «іноагентів». Це сталося через рік після того, як аналогічна ініціатива призвела до багатотисячних протестів та була відкликана. Тоді заявили, що це рішення є «беззастережним».
За винятком зміни терміна «агенти іноземного впливу» на «організації, які просувають інтереси іноземної сили» — у новому законопроєкті не змінилося нічого.
Законопроєкт передбачає створення реєстру «агентів іноземного впливу», якими стануть некомерційні організації та ЗМІ, понад 20% річного доходу яких становить закордонне фінансування.
Такі організації повинні будуть щорічно подавати фінансову декларацію, а тим, хто спробує ухилитися від реєстрації або не подасть декларацію, загрожуватиме штраф. Щоб виявляти «агентів іноземного впливу» й перевіряти виконання вимог закону, Міністерство юстиції проводитиме моніторинг.
Критики законопроєкту вважають його аналогом російського, але влада Грузії каже, що нічого спільного у них немає.
Плани влади Грузії викликали критику в Європі та США. Західні партнери зазначають, що ухвалення закону загальмує процедуру вступу Грузії до ЄС та НАТО. Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі заявила, що «панівна партія саботує європейський шлях» Грузії.
Уже 8 квітня біля будівлі парламенту Грузії відбулась акція протесту проти нового законопроєкту. Утім, попри протести на вулиці Комітет грузинського парламенту усе ж таки підтримав законопроєкт про «іноагентів». Тепер законодавці продовжать розгляд документа в сесійній залі.
- Поділитися: