Єврокомісія обурилася забороною прапора ЄС на «Євробаченні»

Політик Дорін Фрасіняну (крайній зліва) зміг розгорнути привезений прапор ЄС на кілька хвилин перед тим, як охорона попросила його прибрати символіку
Політик Дорін Фрасіняну (крайній зліва) зміг розгорнути привезений прапор ЄС на кілька хвилин перед тим, як охорона попросила його прибрати символікуX / Dorin Frăsîneanu

Європейська комісія подала скаргу організаторам пісенного конкурсу «Євробачення» через заборону демонстрації прапора Європейського Союзу.

Про це пишуть Washington Post та BBC.

У суботу, 11 травня, політик Дорін Фрасіняну з партії «Альянс лібералів і демократів за Європу» розповів, що його не впустили на «Євробачення» через прапор ЄС.

«Охорона сказала нам, що це “політично” та “заборонено”. Як могла Європейська спілка радіомовлення і телебачення (EBU) заборонити прапор ЄС на найбільшій події Європи?» — обурився Фрасіняну.

Політик наголосив, що прапор ЄС «не розділяє, а є символом об’єднання нашого покоління та втілює наше бажання жити у свободі й мирі».

Після цього віцепрезидент Єврокомісії ЄС Маргарітіс Схінас звернувся до EBU, заявивши, що заборона сприяє «дискредитації символу, який об’єднує всіх європейців».

«Непослідовність у позиції EBU змусила мене та мільйони глядачів замислитися над тим, що і кого підтримує пісенний конкурс “Євробачення”», — сказав Схінас.

Водночас в EBU відповіли, що погодили політику щодо прапорів зі шведським мовником SVT, організатором цьогорічного конкурсу, але підкреслили, що вона не містила чіткого положення про заборону прапорів ЄС.

Як і в попередні роки, політика заходу передбачала дозвіл лише прапорів країн-учасниць та веселкової символіки, пояснив речник EBU.

«Через загострення геополітичної напруженості на цьогорічному заході охорона суворіше дотримувалася політики щодо прапорів», — пояснили в EBU.

Інші конфлікти на «Євробаченні»

Цей конфлікт стався після низки інших суперечок і скандалів на конкурсі. Зокрема, організатори дискваліфікували учасника від Нідерландів Йоста Кляйна після нібито погроз у бік оператора.

Також була напруженість через присутність на конкурсі Ізраїлю та пропалестинські протести біля місця проведення. Серед тих, кого довелося виводити з пропалестинського протесту, була кліматична активістка Ґрета Тунберґ.

Переможець конкурсу Nemo — 24-річний швейцарський музикант, який використовує займенники вони/їх — сказав, що їм довелося нелегально пронести свій власний небінарний прапор.

Представниця України alyona alyona розповіла, що організатори прагнули зробити конкурс аполітичним, тому забороняли будь-які написи.