В Ірландії скоротять виплати майже третині українських біженців. У посольстві стурбовані цим
В Ірландії 27 тисяч українських біженців підпадають під скорочення виплат. Загалом у країні проживають приблизно 100 тисяч біженців з України. Посолка України в Ірландії стурбована змінами та чекає зустрічі з представником ірландському уряду.
Про це повідомляють RTE та Reuters.
У грудні 2023 року уряд Ірландії зменшив виплати для новоприбулих з березня з 232 євро на тиждень до 38,80 євро. Та відтепер усі одержувачі тимчасового захисту повинні отримувати однакові виплати, незалежно від того, коли вони прибули до Ірландії. Зміни набудуть чинності через 12 тижнів.
А втім, зменшення виплат стосуватиметься лише українців, які не працюють і мешкають у «державному житлі з обслуговуванням», наприклад у готелях, де їм надають харчування.
За даними Департаменту з питань інтеграції Ірландії, станом на 5 травня у такому житлі мешкали майже 47 тисяч українських біженців. Ще майже 19 тисяч мешкали у «заставному житлі», тобто такому, яке винаймає держава.
За оцінками уряду, зміна виплат вплине приблизно на 27 тисяч українських біженців.
Міністр фінансів Ірландії Майкл Макграт став на захист рішення уряду, заявивши, що важливо, щоб держава забезпечувала стабільність загальної системи.
«Ми маємо ситуацію, коли люди, які прибули з березня, перебувають у зовсім іншій системі та отримують зовсім інший рівень підтримки. Тому зміна, яку ухвалив Кабмін, стосується людей, які приїхали з України до зміни в березні, які перебували в житлових приміщеннях державного утримання та обслуговування», — пояснив міністр, передає RTE.
Він також спростував твердження про те, що уряд потурає антимігрантським групам.
Водночас посолка України в Ірландії Лариса Герасько заявила, що вона «стурбована» запропонованими змінами у ставках соціального забезпечення.
«Я все ще чекаю зустрічі з представником уряду, щоб отримати більше роз’яснень щодо нових змін. Але я стурбована», — сказала вона.
Герасько сподівається, що ірландський уряд врахує інтереси вразливих категорій, як-от люди похилого віку, діти, люди з особливими потребами, жінки з маленькими дітьми, яким важко знайти роботу.
За словами посолки, зміни у добробуті можуть змусити вразливі категорії біженців повернутися в України, де погіршується ситуація з безпекою.
- Поділитися: