НАТО анонсувало саміт у Нідерландах. Планують ухвалити рішення зі зміцнення Альянсу
Саміт НАТО 2025 року відбудеться влітку у нідерландському місті Гаага. Планується, що лідери країн НАТО розглянуть подальше зміцнення Альянсу.
Про це йдеться на сайті Альянсу.
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг розповів, що на саміті планують ухвалити рішення щодо продовження «адаптації та зміцнення Альянсу до середовища безпеки, яке швидко змінюється».
«Разом ми маємо більше сили та безпеки в НАТО», — заявив він.
Міністр закордонних справ Ганке Брюїнс Слот і мер Гааги Ян ван Занен 25 травня підтвердили, що саміт НАТО 2025 року відбудеться з 24 по 26 червня.
Нагадаємо, цього року лідери країн НАТО зберуться на ювілейний 75-й саміт у Вашингтоні з 9 по 11 липня. Видання New York Times із посиланням на неназваних посадовців НАТО писало, що Україна не почує бажаного офіційного запрошення, проте країни-члени хочуть в інший спосіб продемонструвати, що вони підтримують Київ «у довгостроковій перспективі».
Україна та НАТО
З 11 до 12 липня 2023 року у Вільнюсі, столиці Литви, відбувся саміт НАТО, який був зосереджений на Україні та її відносинах з Північноатлантичним альянсом.
Тоді генеральний секретар Єнс Столтенберг заявив, що НАТО запросить Україну приєднатися до Альянсу, «коли союзники погодяться та будуть виконані умови». Процес набуття членства для України «перейде з двоетапного на одноетапний шлях», додав він.
Це може означати, що Україну запросять вступити до НАТО без плану дій щодо членства (ПДЧ). Раніше президент Володимир Зеленський заявив, що напередодні саміту у Вільнюсі з’явилися «сигнали» про те, що НАТО не готове запросити Україну до Альянсу. «Невизначеність — це слабкість. І я відверто обговорю це на саміті», — запевнив президент.
Згодом країни «Великої сімки» на саміті НАТО у Вільнюсі погодили спільну декларацію про підтримку України, яка містить гарантії безпеки. Згідно з документом, Україна, зокрема, зобов’язується продовжувати реалізацію реформ правоохоронних органів, судової системи, а також просувати оборонні реформи.
Зеленський назвав «гарними» результати саміту, проте зазначив, що все ж хотів почути запрошення України до Альянсу з чіткими термінами. А втім, за словами глави держави, Україна розуміє, що членство можливе лише після завершення бойових дій.
- Поділитися: