G7 підтримала угоду про припинення вогню в Секторі Гази, яку запропонував Байден

Країни «Великої сімки» підтримали угоду про припинення вогню між Ізраїлем та палестинським терористичним угрупованням ХАМАС, яку раніше пропонував президент США Джо Байден.

Про це йдеться у спільній заяві членів G7.

Вони висловили сподівання, що запропонована угода призведе до негайного припинення вогню, звільнення всіх заручників, значного і стійкого збільшення гуманітарної допомоги для розподілу по всій території Сектора Гази.

«Ми закликаємо ХАМАС прийняти цю угоду, за якою Ізраїль готовий рухатися вперед, і ми закликаємо країни, які мають вплив на ХАМАС, допомогти забезпечити, щоб він це зробив», — йдеться у заяві.

Що передувало?

Президент США Джо Байден заявив, що Ізраїль запропонував палестинському угрупованню ХАМАС нову угоду, яка складається з трьох етапів: припинення вогню в Секторі Гази, звільнення заручників та виведення всіх ізраїльських військ з анклаву.

Деталі угоди невідомі, проте Байден назвав пропозицію, яку Ізраїль передав ХАМАСу через Катар, «дорожньою картою до тривалого припинення вогню та звільнення всіх заручників».

Прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу заявив, що Ізраїль погодився не зупинити війну, а лише «обговорити її завершення». За його словами, Єрусалим може призупинити війну на 42 дні, аби повернути заручників. Повністю припинити вогонь не можна, оскільки «іранці та всі наші вороги спостерігають за нами, вони хочуть побачити, чи не здамося ми».

Що зараз відбувається в Секторі Гази?

Збройні сили Ізраїлю 31 травня продовжили операції в Рафаху. Проте це загострило напруженість між урядом і сім’ями заручників. Група підтримки та захисту сімей заручників звинуватила ізраїльський уряд у тому, що заради військових цілей він пожертвував своїми громадянами.

Ця заява була зроблена після бурхливої ​​зустрічі 30 травня з родичами заручників, під час якої голова Ради національної безпеки Ізраїлю Цахі Ханегбі сказав, що уряд не припинить війну проти ХАМАСу в обмін на звільнення людей.

На думку ізраїльських посадовців, єдиний спосіб повернути якомога більше заручників — це застосувати інтенсивний військовий тиск на ХАМАС, включно з наступом на Рафах, де бойовики мають останні батальйони.