У Єревані під час протесту проти Пашиняна сталися сутички з поліцією: є постраждалі та затримані
У Єревані, столиці Вірменії, під час антиурядового протесту постраждали 98 людей, ще стільки ж затримані поліцією. Правоохоронці застосували світлошумові гранати.
Про це повідомляє вірменська служба «Радіо Свобода».
Увечері 12 червня лідер руху «Тавуш за Батьківщину», архієпископ Баграт Галстанян, звернувся до прем’єр-міністра Ніколи Пашиняна з вимогою зустрітися, щоб обговорити умови його «мирного усунення».
Заклик пролунав перед будівлею парламенту, де на той момент відбувалася сесія запитань і відповідей до уряду.
Галстанян наголосив, що звільнення прем’єр-міністра має відбутися законно й без насильства, та запевнив, що протестувальники не осаджуватимуть будівлю парламенту, але заблокують вихід Пашиняну, оскільки, за його словами, «людина, яка підвела державу, не може спокійно ходити на роботу».
Проте невдовзі почалися сутички з поліцією. Протестувальники заявляли про нібито провокаторів, які кидають пляшки в поліцію. Натомість правоохоронці застосували світлошумові гранати.
Спікер Національних зборів Ален Симонян заявив у парламенті, що поліціянти застосували світлошумові гранати після того, як Галстанян «скерував людей напасти на поліцію». Натомість Галстанян називав дії поліції «тероризмом» проти учасників мирного зібрання.
У поліції повідомили про 98 затриманих. Ще стільки ж звернулися по медичну допомогу, зазначили в Міністерстві охорони здоров’я. Серед постраждалих — щонайменше 16 поліціянтів, також є журналісти.
Чому у Вірменії протестують?
Усе через територіальні поступки Азербайджану. Ще у квітні Вірменія в межах процесу делімітації кордону погодилася передати Азербайджану чотири села в області Тавуш, на північному сході країни.
У вірменському уряді назвали це «визначною подією», адже країна вперше отримає демаркований кордон з Азербайджаном. Також запевнили, що жителям сіл, які перейдуть Азербайджану, забезпечать соціально-побутові та правові гарантії.
Це викликало обурення не лише в жителів чотирьох прикордонних сіл, а й дало новий привід усім незадоволеним звинуватити владу. Лідером протесту став місцевий архієпископ Баграт Галстанян, керівник Тавуської єпархії Вірменської апостольської церкви.
- Поділитися: