Світу знадобиться 134 роки для досягнення гендерної рівності — звіт ВЕФ
Для досягнення гендерної рівності у світі потрібно 134 роки, або п’ять поколінь. За рівнем скорочення гендерної нерівності Україна на 63 місці — між Мальтою та Вірменією.
Про це йдеться у звіті Всесвітнього економічного форуму (ВЕФ).
В огляді звіту зазначається, що за останні 18 років найбільше гендерний розрив зменшився у політичних повноваженнях. Так, у 101 країні, яка постійно охоплюється Глобальним гендерним індексом з 2006 року, розрив зменшився на 8,3%. Це означає, наприклад, що частка жінок на парламентських посадах майже безперервно збільшується.
А втім, припускається, що знадобиться ще 20 років, щоб досягти рівності в освіті, 169 років, щоб усунути розрив у політичних повноваженнях, і 152 роки, щоб досягти економічного паритету. Час для усунення гендерного розриву у сфері здоров’я залишається невизначеним.
Цього року в усіх 146 країнах глобальний гендерний розрив становить 68,5%. Як і раніше, країни Європи випереджають інших за скороченням гендерної нерівності, посідаючи сім сходинок першої десятки.
Ісландія посіла перше місце в рейтингу 15-й раз і є єдиною економікою, яка скоротила гендерний розрив більш ніж на 90%. Далі йдуть інші країни Північної Європи: Фінляндія посіла друге місце, Норвегія — третє, а Швеція — п’яте.
Німеччина посіла сьоме місце, Ірландія — дев’яте, а Іспанія — десяте. Нова Зеландія є найефективнішою країною щодо скорочення гендерного розриву за межами Європи, посідаючи четверте місце, тоді як Нікарагуа зайняла шосту сходинку, а Намібія — восьму.
Україна опинилася на 63 місці за скороченням гендерного розриву з показником 72% — між Мальтою та Вірменією.
Як досягти гендерної рівності?
У ВЕФ наголошують, що для цього потрібні інвестиції, особливо в країнах, які розвиваються. Орієнтовна сума колективних інвестицій, необхідних для досягнення гендерного паритету до 2030 року, з огляду на поточні державні витрати становитиме 360 мільярдів доларів на рік.
Політика та законодавство також мають важливе значення. З 1971 року кількість країн, які прийняли закони про рівну оплату праці, зросла з 2 до 98, згідно з даними Світового банку, врахованими у звіті. Однак лише 20% цих країн також запровадили механізми для усунення різниці в оплаті праці.
Крім того, у ВЕФ вважають, що підприємства теж повинні відігравати свою роль через ефективну політику залучення та підвищення кваліфікації жінок.
- Поділитися: