Орбан думає, як зробити ЄС «боляче більше, ніж Угорщині» після штрафу на €200 млн

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан на саміті ЄС у Брюсселі, 14 грудня 2023 року
Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан на саміті ЄС у Брюсселі, 14 грудня 2023 рокуAP Photo / Virginia Mayo

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан назвав рішення суду ЄС «судом Сороса» після того, як Угорщину оштрафували на 200 мільйонів євро за порушення правил про надання притулку.

Про це Орбан сказав у етері Radio Kossuth, цитують Telex та «Радіо Свобода».

Він заявив, що бізнесмен та меценат Джордж Сорос має план щороку ввозити мільйон мігрантів і змінити «традиційний християнський образ європейського континенту, щоб він став континентом зі змішаним населенням».

«Суд Сороса ухвалив таке рішення. У Сороса є план, він його оголосив, він ніколи цього не приховував, він сам його написав», — сказав Орбан.

Прем’єр заявив, що між Брюсселем та Угорщиною триває «стара війна» і міграційне питання полягає у тому, щоб «впустити їх (мігрантів — ред.)», але тільки угорці можуть говорити, з ким житимуть.

«Це предмет суперечки, і тепер ми повинні заплатити великий штраф. Мені цікаво, як це вирішити, щоб їм було боляче більше, ніж нам. Є можливі рішення […] До речі, ці гроші величезні […] Нічого подібного світ ще не бачив, тож якщо я скажу, що це холодить кров чи обурливо, враховуючи попередні рішення Європейського суду, то я зробив дуже м'який і стриманий вислів. Це просто божевілля», — сказав Орбан.

Що передувало?

Суд ЄС оштрафував Угорщину за порушення процедур ЄС щодо притулку та виселення людей, які нелегально перебувають у країні.

Ще у 2020 році Суд ЄС постановив, що Угорщина не виконує процедури Євросоюзу щодо міжнародного захисту та повернення громадян третіх країн: затримує шукачів притулку у транзитних зонах, не зважає на їхнє право залишатися в країні на час очікування фінального рішення, обмежує доступ до процедури отримання захисту тощо.

Угорщина проігнорувала це рішення, але Єврокомісія подала нову скаргу. Суд зазначив, що бездіяльність Будапешта «є безпрецедентним і надзвичайно серйозним порушенням законодавства ЄС».

Будапешт зобов’язали сплатити разовий штраф обсягом 200 млн євро та пеню у розмірі 1 млн євро за кожен день зволікання з виконанням рішення суду.