Українська дипломатка: Київ розгляне участь у китайському саміті миру, де може бути присутня росія

Україна розгляне можливість участі в мирному саміті під керівництвом Китаю, де також можуть бути присутні представники росії.

Про це сказала посолка України в Сінгапурі Катерина Зеленко для гонконзького видання South China Morning Post.

За її словами, Україна «не розглядає і ніколи не розглядала Китай як свого супротивника», а натомість хоче бачити Пекін «своїм другом». Вона підкреслила, що Китай є важливим гравцем, який може допомогти припинити війну росії проти України.

Саме тому Київ розгляне можливість участі в мирному саміті під керівництвом Китаю за участі обох сторін. Однак Зеленко наголосила, що це станеться за умови, якщо переговори ґрунтуватимуться на правилах і принципах, закріплених у Статуті ООН та міжнародному праві.

Дипломатка назвала мирний саміт у Швейцарії «успішним», попри відсутність багатьох азійських країн, зокрема Китаю. Вона також закликала Азію не «випускати з поля зору широку картину» війни в Україні, оскільки нездатність вирішити конфлікт буде коштувати «найслабшим» державам дуже дорого.

Перший саміт миру у Швейцарії

15-16 червня у Швейцарії тривав перший Глобальний саміт миру, ініціатором якого виступила Україна. Подія відбувалася на курорті Бюргеншток, поблизу міста Люцерн. До заходу долучилися 101 країна та міжнародна організація з усіх континентів. Дві третини країн-учасниць були представлені на найвищому рівні.

Конференція базувалася на попередніх дискусіях, зокрема на українській «формулі миру» та інших мирних пропозиціях, які ґрунтуються на Статуті ООН та основних принципах міжнародного права.

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак допускав участь росії у Глобальному саміті миру, однак не на першій зустрічі. А президент Володимир Зеленський розповідав, що росія готувалася зірвати конференцію.

Уже після саміту Зеленський сказав, що Україна буде рада чути думки й пропозиції Китаю та Бразилії щодо врегулювання війни, якщо вони поділятимуть підтримку територіальної цілісності та суверенітету України.