Засновник WikiLeaks Джуліан Ассанж уклав угоду зі слідством і вийшов із британської в’язниці

Засновник WikiLeaks Джуліан Ассанж, якого США обвинувачують у розголошенні секретної інформації, уклав угоду зі слідством про визнання своєї провини. Він вийшов із в’язниці у Великій Британії, де ховався від екстрадиції.
Про це пишуть CNN та BBC, а також підтверджують у самій організації WikiLeaks.
Угода, яку він уклав з американським Міністерством юстиції, дозволить йому уникнути ув’язнення у США. Попри те що прокурори тепер вимагатимуть ув’язнити його на 62 місяці, до цього терміну врахують ті 62 місяці, які Ассанж провів у лондонській в’язниці суворого режиму.
Після того як Ассанж постане перед федеральним судом США на Північних Маріанських островах у західній частині Тихого океану і визнає себе винним, він зможе негайно повернутися до своєї рідної країни — Австралії. У WikiLeaks заявили, що 24 червня засновник покинув в’язницю суворого режиму у Великій Британії, де провів 1901 день. Після цього він сів на літак в аеропорту «Станстед».
«Після більш ніж п’яти років у камері 2×3 метри, ізольований 23 години на добу, він незабаром возз'єднається зі своєю дружиною Стеллою Ассанж та їхніми дітьми, які знали свого батька лише з-за ґрат», — написали у WikiLeaks.
Там також додали, що звільнення Ассанжа — результат глобальної кампанії, яка охопила лідерів «аж до Організації Об’єднаних Націй».
Справа Джуліана Ассанжа
Джуліан Ассанж — австралійський журналіст, який 2006 році він заснував сайт WikiLeaks, де публікував секретні матеріали, надані колишнім аналітиком розвідки США.
У США засновнику WikiLeaks висунули 17 звинувачень у шпигунстві та 1 звинувачення у неправомірному використанні комп’ютера за оприлюднення американських військових документів і дипломатичних телеграм. Зокрема, у США стверджували, що файли Wikileaks, які розкривають інформацію про війни в Іраку та Афганістані, загрожують життю людей.
За цими звинуваченнями Ассанжу загрожувало до 175 років в’язниці. Уникаючи екстрадиції, 52-річний журналіст провів 7 років у посольстві Еквадору в Лондоні, а останні 5 — у в’язниці.
Численні прихильники Ассанжа називають його героєм боротьби з істеблішментом, якого нібито переслідують за викриття неправомірних дій США й імовірних воєнних злочинів.
- Поділитися: