Рада Європи обрала нового генсека. Він каже, що підтримка України — у пріоритеті

Новим генеральним секретарем Ради Європи на п’ять років став колишній президент Швейцарії Ален Берсе.
Про це повідомляється на сайті Ради Європи.
Голосування проходило в Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) 25 червня. У другому турі Берсет отримав 114 голосів. Інші кандидати — колишній член Рійгікогу Естонії Індрек Саар та бельгійський політичний діяч Дідьє Рейндерс набрали 85 і 46 голосів відповідно.
Берсе заступить на посаду 18 вересня 2024 року та обійматиме її п’ять років.
На запитання українського телеканалу FRЕЕДОМ політик відповів, що допомога Україні залишається пріоритетом.
«Сильна підтримка має бути й поза європейським континентом. Це не регіональне, а глобальне питання для всього світу. І нам потрібно залучити всіх по максимуму в цьому напрямку», — наголосив Берсе.
Більше про нового генсека Ради Європи
Ален Берсе був членом уряду Швейцарії з 2012 до 2023 року. Протягом цього часу він, зокрема, двічі обіймав посаду президента Швейцарської Конфедерації — у 2018 та 2023 роках.
Як міністр Берсе очолював Федеральний департамент внутрішніх справ Швейцарії. А до того як приєднатися до уряду, він був депутатом Федерального парламенту Швейцарії з 2003 до 2011 року й очолював Раду штатів у 2008-2009 роках.
Swissinfo пише, що якось Берсе викрили у використанні службового транспорту для поїздок на романтичні побачення. Також він літав на особистому літаку, переполошивши одного разу французькі сили ППО. Крім того, його звинувачували у тому, що всі свої рішення у сфері протидії пандемії COVID-19 він нібито заздалегідь зливав у «жовту» пресу.
Рада Європи і Європейська рада — це різне?
Так, Рада Європи — це міжнародна організація зі штаб-квартирою у Страсбурзі, яка була створена в 1949 році й наразі включає 46 європейських країн.
Членство у Раді Європи відкрите для всіх європейських держав, які визнають принцип верховенства права і гарантують основні права людини й свободи для своїх громадян. Україна також є членом Ради Європи з 1995 року.
Рада Європи розглядає питання, що мають важливе значення для її членів, зокрема щодо запобігання злочинності, зловживанню наркотиками, охорони довкілля, біоетики та міграції тощо.
Одним із найбільших успіхів Ради Європи вважається Конвенція про захист прав людини й основоположних свобод 1950 року, яка стала основою для Європейського суду з прав людини.
Натомість Європейська рада — це інститут Європейського Союзу з 27 країн-членів. Це вищий політичний орган ЄС, який визначає загальний політичний напрям і пріоритети блоку.
- Поділитися: