Угорщина висунула 11 вимог Україні для вступу до ЄС. ЗМІ дізналися які

Угорщина висунула Україні перелік з 11 вимог для того, щоб розблокувати подальший шлях Києва для вступу до Євросоюзу.
Про це повідомила «Європейська правда».
Віцепрем’єрка з питань євроінтеграції Ольга Стефанішина під час виступу на конференції 25 червня повідомила, що Будапешт порушив 11 питань, спрямованих на посилення захисту прав національних меншин в Україні. Що це за пункти — не розкривалося.
Стефанішина запевнила, що Україна готова посилювати захист прав нацменшин та втілювати кроки, «погоджені в межах діалогу і на основі відповідних угод з Угорщиною, добросовісно і як внесок у взаємне розуміння, довіру та повагу».
ЄП стверджує, що переглянула у європейських колег документи щодо угорського ультиматуму. Так, половину з 11 пунктів становить «освітній блок». Більшість пунктів є «прийнятними», зазначають журналісти. Утім, серед них є й такі:
- Визнання шкіл з навіть з одним угорським класом як угорських шкіл;
- Скасування норми про те, який відсоток угорців повинен жити на певній території для визнання її угорською.
- Внесення змін до виборчого законодавства для забезпечення представництва угорців у Верховній Раді.
- Зняття вимоги до державних діячів щодо знання державної мови, дозволяючи їм використовувати угорську.
Євроінтеграція України та Угорщина
Ще в листопаді 2023-го президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн зазначила, що Україна виконала 90% реформ, яких від неї очікував ЄС, щоб просунутися на шляху до вступу в Євросоюз. А вже 25 червня Європейський Союз офіційно розпочав переговори з Україною про вступ.
Під час голосування за відкриття переговорів про членство України в ЄС прем’єр-міністр Угорщини вийшов із зали. З повідомлень ЗМІ стало відомо, що це канцлер Німеччини Олаф Шольц запропонував йому «піти випити кави» поза кімнатою, щоб решта 26 лідерів ЄС могли одностайно проголосувати. Орбан заявив, що не хотів «брати рішення на совість країни», тому вийшов з кімнати.
Згодом він заявив, що в Угорщини буде ще «75 можливостей» заблокувати вступ України до Євросоюзу. Так, Будапешт стверджував, що в Україні порушують права угорців, та погрожував блокуванням євроінтеграції України, якщо Київ не піде на поступки в питанні нацменшин. У Брюсселі підозрювали, що Угорщина вдається до такого шантажу для отримання субсидій.
- Поділитися: