Орбан залишив зал під час голосування за відкриття переговорів про членство України в ЄС
Прем’єр—міністр Угорщини Віктор Орбан залишив зал на саміті в Брюсселі, коли ухвалювалося рішення щодо початку переговорів про вступ України до Європейського Союзу.
Про це пише Guardian із посиланням на трьох дипломатів.
Оскільки угорський прем’єр не наклав вето, інші 26 європейських лідерів змогли домовитися про дозвіл на початок переговорів.
Згодом Орбан опублікував відео, в якому натякнув, що навмисно покинув зал засідання, зазначає Telex. Водночас він повторив, що членство України в ЄС — «погане рішення», і Угорщина «не хоче брати в ньому участь».
«Угорщина вирішила, що якщо 26 країн [членів ЄС] вирішать піти своїм шляхом, вона не хоче розділяти це погане рішення, тому Угорщина сьогодні трималася осторонь», — сказав Орбан.
Раніше він заявляв, що Україна «перебуває на відстані світлових років від ЄС», і завданням його уряду буде виправлення «помилкової обіцянки» щодо початку переговорів про вступ України до ЄС.
Напередодні ЄС вирішив розморозити понад 10 мільярдів євро допомоги, призначеної для Угорщини, писав Bloomberg. Перед цим політичний радник прем’єр-міністра Угорщини казав виданню, що його країна також готова зняти вето на схвалення 50 млрд євро макрофінансової допомоги Україні, якщо ЄС розморозить зі своїх фондів усі кошти для Будапешта, а це близько 30 млрд євро.
Переговори про вступ України до ЄС
Європейська рада ухвалила рішення про початок переговорів щодо вступу України та Молдови до Європейського Союзу.
«Історію творять ті, хто не втомлюється боротися за свободу», — прокоментував Володимир Зеленський.
Премʼєр-міністр України Денис Шмигаль наголосив, що цим рішенням Євросоюз високо оцінив реформи, проведені за останні роки, а також виконання всіх рекомендацій Єврокомісії.
Тепер Україна має впроваджувати закони та стандарти ЄС. Дотримання всіх вимог має підтвердити кожна країна-член блоку.
Темп перемовин залежить від швидкості реформ та узгодження з законодавством ЄС у кожній країні. Наприклад, переговори про вступ Польщі розпочались у 1998 році, а от членом Євросоюзу країна стала лише у 2004-му.
Після завершення перемовин у всіх сферах Комісія дає свій висновок щодо готовності країни стати державою-членом. Саме на його основі країни ЄС ухвалюють рішення одноголосно закрити переговорний процес. Європейський парламент також має дати свою згоду.
- Поділитися: