Зеленський: Розмова з Орбаном може стати основою двосторонньої угоди з Угорщиною

Президент Володимир Зеленський заявив, що діалог із прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном 2 липня може стати основою для двостороннього документа між державами.
Про це він сказав на спільному брифінгу за підсумками зустрічі у Києві 2 липня.
«Документ, який регулюватиме всі наші взаємовідносини, буде заснований на дзеркальному підході до двосторонніх відносин між Україною та Угорщиною і дозволить нашим народам користуватись усіма благами єдності в Європі», — сказав Зеленський.
Сторони домовилися, що команди країн продовжать роботу над деталями спільних рішень.
Орбан додав, що між країнами є багато питань, які треба врегулювати.
«Я прибув сюди, щоби просунутися вперед у розв'язуванні двосторонніх питань. Пан президент сказав, що ми провели конструктивні перемовини. Ми намагаємося закрити всі попередні суперечки та сконцентрувати увагу на майбутньому. Ми бажаємо налагодити відносини між нашими країнами. Підписати глобальну угоду про співробітництво з Україною, подібно до угод, які діють з іншими нашими сусідніми країнами», — сказав прем’єр.
Орбан додав, що Угорщина буде брати участь у модернізації української економіки згідно зі своїми можливостями.
«Ми для цього хочемо мати відповідні умови. На території України проживає угорська нацменшина. Сподіваємося на те, що і тут будуть розв’язані питання — я бачу добрі шанси на це», — додав він.
Про візит Орбана
Протягом кількох місяців Україна й Угорщина працювали над проведенням планованої зустрічі Зеленського та Віктора Орбана. Востаннє лідери України та Угорщини бачилися у Брюсселі 27 червня. Тоді камери зафіксували їхню розмову, але про що говорили політики — невідомо.
Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак заявив, що «багато зроблено для цього візиту».
Угорщина на чолі з прем'єр-міністром Віктором Орбаном і міністром закордонних справ Петером Сіярто неодноразово проявляла своє сприятливе ставлення до кремля. Зокрема, Орбан заявив, що в Угорщини буде «75 можливостей» заблокувати вступ України до Євросоюзу. Так, Будапешт стверджував, що в Україні порушують права угорців, та погрожував блокуванням євроінтеграції України, якщо Київ не піде на поступки в питанні нацменшин.
- Поділитися: