Орбан назвав Україну «сильною країною», а росію — «технічно гнучкою»

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що Україна є «сильною країною», яка чинить опір російській агресії з «безпрецедентною силою». На його думку, це сталося тому, що Україна начебто знайшла новий сенс свого існування.
Слова Орбана цитують угорське видання HVG та Associated Press.
За його словами, досі Україна бачила себе лише буферною зоною, а це «виснажливий стан душі», який дає «відчуття безпорадності». Але тепер, мовляв, в України з'явилася перспектива приналежності до Заходу — «місія, яку вони самі собі створили: вони хочуть бути новим східним кордоном Заходу», каже Орбан.
Тож саме це додає країні сили, на думку угорського прем’єра. Також він заявив, що українська «агресивна вимогливість» є насправді «вимогою щодо офіційного визнання їхнього покликання».
Водночас Орбан засумнівався, чи стане Україна членом НАТО і ЄС. «У нас, європейців, немає на це грошей. Україна повернеться до позиції буферної держави», — сказав він і додав, що міжнародні гарантії безпеки для України начебто закріплять угоди між США та росією.
росію ж Орбан назвав «технічно, економічно і, можливо, соціально гнучкою». За його словами, москва винесла уроки з санкцій 2014 року й адаптувалася, а «їхня (російська — ред.) економічна життєздатність — надзвичайна».
Також угорський прем’єр вважає, що мир у російсько-українській війні «може бути принесений лише ззовні». Жодна зі сторін не здасться, адже вони, зокрема, «мотивовані власною правдою»: українці вірять у самооборону, а росіяни бачать війну, яку начебто спровокувало НАТО.
«Миротворча місія» Орбана
Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан 2 липня приїздив до Києва на зустріч із президентом Володимиром Зеленським, де закликав його «зробити перерву, припинити вогонь і потім почати переговори».
Це була перша з 2010 року поїздка Орбана до України. Прем’єр приїхав наступного дня після того, як почався піврічний період головування Угорщини в Раді Європейського Союзу.
Після візиту до Києва Орбан вирушив з неанонсованим візитом до Москви. А втім, в Україні та ЄС наголосили: він не має жодних повноважень проводити переговори від імені Євросоюзу чи України. У відповідь на критику Орбан і сам визнав, що не має мандата на «мирні переговори», але стверджував, що Будапешт «може бути гарним знаряддям миру» в руках інших.
Після візиту до України та рф Орбан вирушив до Китаю — давнього союзника росії, який не підтримує українську «формулу миру», а натомість просуває свою. Глава Китаю Сі Цзіньпін на зустрічі з Орбаном також казав про «швидке припинення вогню та політичне врегулювання» російсько-української війни, не зазначивши, чи передбачає це підтримку територіальної цілісності України.
Орбан також обговорював «способи творення миру» з турецьким президентом Реджепом Таїпом Ердоганом та кандидатом у президенти США Дональдом Трампом.
- Поділитися: