У кремлі визнали, що обміняний Красиков служив у ФСБ з охоронцями путіна

володимир путін зустрічає Вадима Красикова після звільнення, 1 серпня 2024 року
володимир путін зустрічає Вадима Красикова після звільнення, 1 серпня 2024 рокуMikhail Voskresensky, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP

У кремлі визнали, що Вадим Красиков, якого повернули до росії в межах великого обміну з країнами Заходу, служив у підрозділі ФСБ разом з охоронцями російського лідера володимира путіна.

Про це пише російська служба «Радіо Свобода» та «Настоящее Время».

За словами речника путіна дмитра пєскова, Красиков служив у підрозділі «Альфа», зокрема з кількома охоронцями російського президента.

У Німеччині Красикова засудили до довічного ув'язнення за вбивство чеченського командира Зелімхана Хангошвілі. Генеральний прокурор Німеччини стверджував, що це вбивство замовила російська влада.

Пєсков називав звинувачення в причетності росії до вбивства «абсолютно безпідставними», однак у Німеччині казали, що мають докази — з погляду російського уряду Хангошвілі був державним ворогом, адже воював проти росії в Чечні.

Обмін між рф і країнами Заходу

1 серпня в аеропорту «Есенбога» в Анкарі приземлилися літаки росії та Сполучених Штатів. Вони привезли людей на найбільший з часів Другої світової війни обмін між рф і Заходом.

Серед обміняних, за даними російського видання Insider, були репортер Wall Street Journal Еван Гершкович, американський ексморпіх Пол Вілан і журналістка «Радіо Свобода» Алсу Курмашева, яка має громадянство США.

Тим часом росія в обмін на них отримала найманого вбивцю, що працював на ФСБ, Вадима Красикова, подружжя Артема та Анни Дульцевих, Павла Рубцова та Михайла Мікушина, яких вважають причетними до російського ГРУ, а також інших людей.

Байден заявив, що обмін був би неможливим без Німеччини, Польщі, Словенії, Норвегії та Туреччини, які ухвалили «сміливі та відважні рішення» щодо ув’язнених. Зокрема, обмін вимагав «значних поступок» з боку Німеччини, яка віддала полковника ФСБ Вадима Красикова — той відбував довічне ув'язнення за вбивство чеченського польового командира Зелімхана Хангошвілі.

Загалом в «історичній угоді» між росією та Заходом обміняли 24 людини — 16 людей випустили з тюрем росії та Білорусі, 8 в’язнів передали росії. Так, США чекають 4 своїх громадян та резидентів, Німеччина — 5, також звільнені 7 російських опозиціонерів.