WSJ: Гершкович, якого звільнили з російської тюрми, просив путіна про інтерв’ю

Репортер Wall Street Journal Еван Гершкович, якого звільнили в межах великого обміну між росією і країнами Заходу, попросив російського лідера володимира путіна про інтерв’ю. Прохання він написав в офіційному листі про помилування.
Про це йдеться в матеріалі Wall Street Journal.
Автори тексту розповідають, що перед обміном Гершкович підписав протокол, згідно з яким йому дозволили забрати свої папери та листи, які писав в ув'язненні, а також чернетки книги, над якою він працював.
Крім того, від нього вимагали написати офіційне прохання про помилування на ім’я самопроголошеного президента рф володимира путіна. Як ідеться в матеріалі WSJ, роздруківка прохання про помилування містила велике порожнє місце, яке Гершкович за бажання міг заповнити або залишити порожнім.
Це порожнє місце репортер видання заповнив проханням «російською мовою на високому рівні» про інтерв’ю з путіним після того, як він опиниться на волі. Видання Axios пише, що незрозуміло, чи відповів російський лідер на прохання журналіста і чи бачив він узагалі його лист.
Обмін між рф і країнами Заходу
1 серпня в аеропорту «Есенбога» в Анкарі приземлилися літаки росії та Сполучених Штатів. Вони привезли людей на найбільший з часів Другої світової війни обмін між рф і Заходом.
Серед обміняних, за даними російського видання Insider, були репортер Wall Street Journal Еван Гершкович, американський ексморпіх Пол Вілан і журналістка «Радіо Свобода» Алсу Курмашева, яка має громадянство США.
Тим часом росія в обмін на них отримає найманого вбивцю, що працював на ФСБ, Вадима Красикова, подружжя Артема та Анни Дульцевих, Павла Рубцова та Михайла Мікушина, яких вважають причетними до російського ГРУ, а також інших людей.
Байден заявив, що обмін був би неможливим без Німеччини, Польщі, Словенії, Норвегії та Туреччини, які ухвалили «сміливі та відважні рішення» щодо ув’язнених. Зокрема, обмін вимагав «значних поступок» з боку Німеччини, яка віддала полковника ФСБ Вадима Красикова — той відбував довічне ув'язнення за вбивство чеченського польового командира Зелімхана Хангошвілі.
Загалом в «історичній угоді» між росією та Заходом обміняли 24 людини — 16 людей випустили з тюрем росії та Білорусі, 8 в’язнів передали росії. Так, США чекають 4 своїх громадян та резидентів, Німеччина — 5, також звільнені 7 російських опозиціонерів.
- Поділитися: