WP: Київ побоюється, що після обміну в'язнями між США та рф обидві країни можуть таємно домовлятися про мир в Україні
Після обміну в’язнями між США та рф, робота над яким була в таємниці, у Києві занепокоїлися через те, що обидві країни можуть так само таємно домовлятися про мир в Україні.
Про це пише Washington Post.
Україна не брала безпосередньої участі в обміні. А втім, новина про це не пройшла повз у країні й змусила занепокоїтися щодо того, що Вашингтон так само таємно може розпочати переговори з москвою про мир.
Так, у п'ятницю українські офіційні особи наполягали на тому, що вони вимагатимуть від президента Байдена дотримання його часто повторюваної обіцянки «нічого про Україну і без України».
У коментарі Washington Post радник глави Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що Україна зараз «занадто незалежна», щоб її обходили стороною під час будь-яких потенційних переговорів.
Washington Post пише, що у Києва є вагомі підстави для занепокоєння з приводу того, що його можуть змусити піти на компроміси, нагадавши, що 10 років тому, після вторгення росії на схід України, лідери Франції та Німеччини Франсуа Олланд і Ангела Меркель підштовхнули президента України Петра Порошенка підписати Мінські домовленості на вкрай невигідних для себе умовах.
Тоді рф розглядалася як гарант угоди, а не як сторона конфлікту, позаяк вважалося, що на сході України триває нібито «громадянська війна».
Один з українських чиновників на умовах анонімності розповів виданню, що успішні обміни полоненими не означають переговорів про припинення війни. Разом з цим він підкреслив: Україна залишається відкритою для переговорів, які будуть чесними і відповідатимуть міжнародному праву.
«Ми ведемо переговори і з росіянами, коли йдеться про обмін військовополоненими, і тисячі людей зараз на свободі. Але це не підштовхує нас до переговорів», — сказав він.
Більше про обмін між рф і країнами Заходу
1 серпня турецькі ЗМІ повідомили, що в аеропорту «Есенбога» в Анкарі приземлилися літаки росії та Сполучених Штатів. Вони привезли людей на найбільший з часів Другої світової війни обмін між рф і Заходом.
Так, США повернули журналістів Евана Грешковича та Алсу Курмашеву, а також ексвійськового Пола Вілана. росія своєю чергою отримала найманого вбивцю, що працював на ФСБ, Вадима Красикова, подружжя Артема Дульцева та Анни Дульцевої, Павла Рубцова та Михайла Мікушина, яких вважають причетними до російського ГРУ, а також інших людей.
Незадовго до обміну агентство Reuters писало, що з російських в’язниць «зникли» кілька опозиціонерів та противників війни в Україні. Правозахисники вважали, що це свідчить про підготовку до обміну ув’язненими між росією та Заходом.
Також цьогоріч у травні видання CNN із посиланням на джерела писало, що влада США шукає в інших країнах «цінних росіян», щоб обміняти їх на Гершковича та Вілана.
- Поділитися: