ОАЕ заборонили вхід у свої порти танкерам з російського «тіньового флоту»
Об'єднані Арабські Емірати заборонили входити у свої порти та води суднам під прапором африканської країни Есватіні. Вважається, що вони допомагають транспортувати російську нафту.
Про це пише Bloomberg.
На початку року до «чорного списку» ОАЕ також включили прапор Камеруну. Судна, що плавають під обома прапорами, транспортували нафту для росії після того, як вона зібрала «тіньовий флот» кораблів для обходу санкцій.
Держави прапора — тобто держави, під прапорами яких ходять судна, і які мають проводити відповідні інспекційні перевірки судів, сертифікацію, забезпечення безпеки й захисту довкілля при експлуатації судів, — є ключовими для підтримки стандартів безпеки в глобальному судноплавстві. Інколи держави прапора самі не мають виходу до моря, як Есватіні.
Для нафтових танкерів найбільш популярними державами прапора є Ліберія та Маршаллові Острови. Але після російського вторгнення в Україну і введення санкцій проти рф з’явилася низка менш відомих прапорів із сумнівами щодо надійності їхніх стандартів безпеки.
Так, наприклад, ще минулого року під прапором Есватіні не плавало жодне судно. Зараз їх 26, хоча не всі вони є танкерами. За даними Bloomberg, з 18 кораблів під прапором Есватіні, видимих у даних відстеження суден, у 16 — невідоме право власності. Утім кілька танкерів у цьому списку перевозили нафту, видобуту в росії та Ірані.
Bloomberg пише, що таке блокування прапору Есватіні є ознакою того, що ОАЕ дистанціюється від «ризикованих суден», які допомагають транспортувати російську нафту.
Що за «тіньовий флот»?
Після запроваджень санкцій Євросоюзу щодо російської нафти у відповідь на російську агресію, у світі помітили формування «тіньового флоту» з нафтових танкерів із невідомими власниками. У 2022 році відбулося різке зростання активності на ринку вживаних танкерів. Їх закуповували невідомі організації, які базуються в Дубаї, Гонконгу, Сінгапурі та Кіпрі.
Ймовірно, саме цією мережею кораблів росія продовжує експорт своєї нафти партнерам. Ба більше, у 2024 році ЗМІ помітили ознаки того, що москва почала робити те саме щодо зрідженого природного газу.
- Поділитися: