Орбан анонсував продовження своєї «мирної місії» та нові «переконливі» ініціативи

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан
Прем’єр-міністр Угорщини Віктор ОрбанX / Orbán Viktor

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що його «мирна місія» для врегулювання російсько-української війни ще не завершена. За його словами, у вересні планують представити нові «переконливі» ініціативи для досягнення миру.

Про це він сказав журналістам під час свого візиту до міста Кетче.

За його словами, на початку липня він писав, що треба було б зробити, згідно з його мирним планом. На думку Орбана, якби тоді його рекомендації взяли до уваги в Євросоюзі, то це, мовляв, дало б змогу уникнути ескалації протягом наступних двох-трьох місяців.

«Якщо ви порівняєте ситуацію [в російсько-українській війні] на початку липня з поточною ситуацією у вересні — справи значно погіршилися, ніж було тоді», — вважає він.

Водночас угорський прем’єр заявив, що його «мирна місія» не завершена. Він розповів, що влітку «на міжнародному рівні» працював над деякими «переконливими» ініціативами, частина з яких стане відомою у вересні.

Нагадаємо, в липні Орбан надіслав до лідерів Євросоюзу лист із власним «мирним планом» урегулювання війни росії проти України.

Згідно з ним, якщо Європа хоче миру і хоче мати вирішальний голос у врегулюванні війни, вона «повинна зараз розробити й утілити в життя зміну напрямку».

«Миротворча місія» Орбана

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан 2 липня приїздив до Києва на зустріч із президентом Володимиром Зеленським, де закликав його «зробити перерву, припинити вогонь і потім почати переговори».

Це була перша з 2010 року поїздка Орбана до України. Прем’єр приїхав наступного дня після того, як почався піврічний період головування Угорщини в Раді Європейського Союзу.

Після візиту до Києва Орбан вирушив із неанонсованим візитом до Москви. А втім, в Україні та ЄС наголосили: він не має жодних повноважень проводити переговори від імені Євросоюзу чи України. У відповідь на критику Орбан і сам визнав, що не має мандата на «мирні переговори», але стверджував, що Будапешт «може бути гарним знаряддям миру» в руках інших.

Після візиту до України та рф Орбан вирушив до Китаю — давнього союзника росії, який не підтримує українську «формулу миру», а натомість просуває свою. Глава Китаю Сі Цзіньпін на зустрічі з Орбаном також казав про «швидке припинення вогню та політичне врегулювання» російсько-української війни, не зазначивши, чи передбачає це підтримку територіальної цілісності України.

Орбан також обговорював «способи творення миру» із турецьким президентом Реджепом Таїпом Ердоганом та кандидатом у президенти США Дональдом Трампом.