Лідери США та Британії підтвердили підтримку України. Дозвіл на удари вглиб рф не дали

Президент США Джо Байден і прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер підтвердили свою «непохитну підтримку» України на зустрічі 13 вересня. 

Про це йдеться у заяві Білого дому.

Лідери обговорили низку питань зовнішньої політики, що «становлять взаємний інтерес».

Зокрема, висловили «глибоке занепокоєння щодо надання Іраном і Північною Кореєю летальної зброї росії та підтримки Китаєм оборонно-промислового комплексу росії».

«Вони підтвердили непохитну підтримку України, яка продовжує захищатися від російської агресії», — йдеться в заяві.

При цьому після зустрічі публічно не оголосили дозвіл Україні бити далекобійною зброєю вглиб росії.

Ще до оголошення результатів зустрічі радник Білого дому з комунікацій у сфері нацбезпеки Джон Кірбі заявив, що Сполучені Штати не планують оголошувати про будь-які зміни у політиці щодо використання Україною далекобійних ракет для ударів на території росії.

Раніше Кірбі повідомляв, що президент США Джо Байден та премʼєр-міністр Великої Британії Кір Стармер можуть обговорити питання дозволу для України на удари по території росії наданою далекобійною зброєю.

Державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що Байден не виключає ймовірність того, що Україна отримає такий дозвіл.

Удари по рф західною зброєю

Видання Politico ще наприкінці травня написало, що президент США Джо Байден таємно надав дозвіл Україні завдавати ударів по росії зброєю, яку передав Вашингтон.

Згодом у пресслужбі президента Володимира Зеленського підтвердили надання цього дозволу. Але певні обмеження досі залишаються: повідомлялося, що ударів американською зброєю можна завдавати виключно у прикордонних із Харківською областю районах.

Пізніше в Раді національної безпеки США пояснили, що дозвіл на використання американської зброї по території росії не обмежується лише захистом Харківської області. За словами представника Ради нацбезпеки Майкла Карпентера, дозвіл стосується прикордонної території, звідки росія готує свої атаки на Україну.

Держсекретар США Ентоні Блінкен зазначив, що Сполучені Штати продовжать «адаптуватися та підлаштовуватися» в разі потреби.

Окрім США, Україна вже отримала дозволи на застосування переданої зброї на власний розсуд від низки партнерів, хоча не від усіх.