США не змінили політику щодо далекобійних ракет для України. Кажуть, що серйозно сприйняли заяви путіна щодо цього

Сполучені Штати сьогодні, 13 вересня, не планують оголошувати про будь-які зміни у політиці щодо використання Україною далекобійних ракет для ударів на території росії.

Про це заявив радник Білого дому з комунікацій у сфері нацбезпеки Джон Кірбі, цитує Reuters.

За його словами, жодних змін у позиції Вашингтона не було: «Я б не очікував жодного серйозного оголошення щодо цього».

Кірбі сказав, що США серйозно сприйняли заяви лідера рф володимира путіна про те, що він вважатиме Захід безпосередньо залученим у війну, якщо Україна випустить надані їй далекобійні ракети по росії. За словами путіна, для таких ударів Силам оборони нібито знадобилася б допомога від військ НАТО, передавало пропагандистське агентство ТАСС.

«Це не риторика, яку ми не чули від нього раніше. Він, вочевидь, довів здатність до агресії […] Так, ми сприймаємо ці коментарі серйозно», — заявив Кірбі.

Зазначимо, що сьогодні ж, 13 вересня, президент США Джо Байден та премʼєр-міністр Великої Британії Кір Стармер проведуть зустріч. На ній, як очікується, вони можуть обговорити питання дозволу для України на удари по території росії наданою далекобійною зброєю.

Державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що Байден не виключає ймовірність того, що Україна отримає такий дозвіл.

Удари по рф західною зброєю

Видання Politico ще наприкінці травня написало, що президент США Джо Байден таємно надав дозвіл Україні завдавати ударів по росії зброєю, яку передав Вашингтон.

Згодом у пресслужбі президента Володимира Зеленського підтвердили надання цього дозволу. Але певні обмеження досі залишаються: повідомлялося, що ударів американською зброєю можна завдавати виключно у прикордонних із Харківською областю районах.

Пізніше в Раді національної безпеки США пояснили, що дозвіл на використання американської зброї по території росії не обмежується лише захистом Харківської області. За словами представника Ради нацбезпеки Майкла Карпентера, дозвіл стосується прикордонної території, звідки росія готує свої атаки на Україну.

Держсекретар США Ентоні Блінкен зазначив, що Сполучені Штати продовжать «адаптуватися та підлаштовуватися» в разі потреби.

Окрім США, Україна вже отримала дозволи на застосування переданої зброї на власний розсуд від низки партнерів, хоча не від усіх.