Генасамблея ООН дала Ізраїлю 12 місяців на припинення окупації палестинських земель

Генеральна Асамблея ООН переважною більшістю голосів ухвалила резолюцію, в якій вимагає від Ізраїлю протягом 12 місяців припинити окупацію палестинських земель та забрати звідти усіх своїх поселенців.

Про це повідомляється на сайті ООН.

За резолюцію проголосували 124 країни, а 12 були проти. Ще 43 держави, серед яких і Україна, утрималися.

У резолюції від Ізраїлю також вимагають повернути землі, захоплені з початку окупації в 1967 році, і дозволити переміщеним палестинцям повернутися до своїх домівок.

В ООН також закликають держави не визнавати незаконну присутність Ізраїлю на окупованій палестинській території та запобігати торговельним чи інвестиційним відносинам, які сприяють підтримці ситуації, створеної Ізраїлем.

Трохи контексту

Після Першої світової війни Сполучене Королівство отримало в тимчасове управління території Близького Сходу, які раніше входили до Османської імперії.

Через сплеск антисемітизму в міжвоєнних Польщі та Угорщині, а згодом — підйом нацизму в Німеччині, на ці території почали емігрувати євреї з Європи.

29 листопада 1947 року Генеральна Асамблея ООН резолюцією 181 оголосила про розділ території на дві незалежні держави — єврейську (Ізраїль) та арабську (Палестина), а також Великий Єрусалим — він повинен був безпосередньо контролюватися ООН.

Проте арабське населення відмовилося прийняти план ООН і не визнало самопроголошену єврейську державу.

15 травня 1948 року армії шести арабських країн — Лівану, Сирії, Саудівської Аравії, Трансйорданії, Іраку та Єгипту — вдерлися на територію, відведену майбутній єврейській державі, з півночі, сходу та півдня. Ізраїль відстояв свої території та відвоював собі в тому самому році ще близько половини земель, виділених уже під арабську державу, а також Західний Єрусалим.

Згодом у 1967 році внаслідок Шестиденної війни ізраїльтяни захопили також Східний Єрусалим і решту палестинських територій, залишивши для палестинців невеликий анклав.