Фейковий Кулеба телефонував сенатору США та розпитував важливу для росії інформацію — NYT

Колишній міністр закордонних справ Дмитро Кулеба
Колишній міністр закордонних справ Дмитро КулебаX / Dmytro Kuleba

Голові Комітету із закордонних справ США Бенджаміну Кардіну зателефонувала людина, яка видавала себе за колишнього міністра закордонних справ України Дмитра Кулебу.

Про це пише New York Times із посиланням на лист від служби безпеки Сенату та власні джерела.

19 вересня офіс сенатора отримав електронного листа нібито від Дмитра Кулеби з проханням зʼєднатися з ним через Zoom.  

Під час відеодзвінка людина мала такий самий вигляд, як колишній міністр МЗС, і говорила, як він. Однак у Бенджаміна Кардіна виникли підозри, коли співрозмовник почав ставити «політично вмотивовані питання щодо майбутніх виборів».

Зокрема, він цікавився, чи підтримує сенатор далекобійні удари по території росії. Сенатор завершив розмову і повідомив Держдепартамент про інцидент.

Видання пише, що поки незрозуміло, хто стоїть за фейковим дзвінком. Днями в розвідці США попередили, що Китай, Іран та росія з допомогою штучного інтелекту намагаються вплинути на вибори. Найактивніше в цьому напрямі діє саме росія.

Хоча невідомо, чи стоїть росія за дипфейком Кулеби, однак деякі питання, поставлені сенатору, мають інтерес для рф, насамперед питання щодо підтримки ударів по росії західними ракетами.

Washington Post писав, що контент, створений штучним інтелектом, уже давно з'явився у виборчих кампаніях. Наприклад, минулого року в рекламі на підтримку колишнього кандидата в президенти від Республіканської партії Рона ДеСантіса штучний інтелект імітував голос колишнього президента Дональда Трампа.

Цьогоріч у січні робот-дзвінок із голосом Джо Байдена закликав людей не голосувати на праймериз у Нью-Гемпширі. Голос чинного президента США був зімітований штучним інтелектом.

Нагадаємо, у 2022 році міським головам кількох європейських столиць розіслали запит на онлайн-розмову з «фальшивим мером Києва». Віталій Кличко розповів, що хтось прикидався ним у розмові з бургомістеркою Берліна Францискою Ґіффай, міськими головами Мадрида та Відня.

Окрім того, росіяни за допомогою технології «Дипфейк» спробували зв'язатися з Халюком Байрактаром — одним із засновників компанії Baykar, яка виробляє знамениті безпілотники «Байрактар». Для цього використали образ прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля.