Іран запустив балістичні ракети по Ізраїлю. Країна попереджає про «більш нищівний» удар у разі відповіді
«Революційна гвардія» Ірану заявила про десятки ракет, випущених по Ізраїлю ввечері 1 жовтня. Вона попереджає, що готова до «більш нищівного» удару, якщо Ізраїль вирішить помститися.
Про це пишуть Reuters та Times of Israel.
Ізраїльське армійське радіо повідомило, що з Ірану випустили близько 200 ракет. Вибухи чули по всій країні. В Ізраїлі, Йорданії та Іраку оголосили про призупинення авіасполучення. Приблизно о 20:30 Армія оборони Ізраїлю оголосила, що громадяни можуть залишити бомбосховища.
Як стверджує «Революційна гвардія» Ірану, ця атака є відповіддю за вбивство лідерів ХАМАСу та «Хезболли» — Ісмаїла Ганії, Хасана Насралли й Аббаса Нілфорушана. Там наголошують, що Ізраїль знову стане мішенню, якщо вирішить помститися.
Місія Ірану в ООН так само заявила, що наступна атака «буде більш нищівною», якщо Ізраїль «наважиться відповісти або вчинить подальші акти зловмисності».
Водночас президент Джо Байден наказав американським військовим допомогти захистити Ізраїль від атак Ірану та збити ракети, націлені на близькосхідну країну.
Раніше 1 жовтня повідомлялося, що Сполучені Штати отримали інформацію про підготовку удару балістичними ракетами по Ізраїлю. У Білому домі зазначали, що прямий військовий напад Ірану на Ізраїль «призведе до серйозних наслідків» для Тегерана.
Що передувало?
Армія оборони Ізраїлю протягом останніх тижнів почала більш активні дії проти ліванської організації «Хезболла», яку, зокрема, підтримує Іран. До цього увага Ізраїлю була зосереджена на бойовиках палестинської групи ХАМАС.
Так, 27 вересня Ізраїль заявив, що завдав удару по центральній штаб-квартирі ліванської «Хезболли», унаслідок чого загинув лідер угруповання Хасан Насралла. До того, 20 вересня, після авіаудару по Бейруту загинув керівник оперативного підрозділу угруповання «Хезболла» Ібрагім Акіл та кілька командирів елітного підрозділу «Сили аль-Хаджа Радвана».
17 вересня по всьому Лівану та в деяких районах Сирії майже одночасно вибухнули сотні кишенькових пейджерів у членів «Хезболли». Наступного дня у Лівані знову пролунали численні вибухи. Попередньо, це також були пристрої бездротового зв’язку — портативні радіоприймачі та рації угруповання «Хезболла».
Унаслідок серії цих вибухів загинули десятки людей, а тисячі — зазнали поранень. В атаках звинуватили Ізраїль, хоча країна спростувала свою причетність.
Наприкінці вересня Ізраїль також оголосив, що завдав масштабних ударів по об'єктах «Хезболли» в Лівані — на півдні, а також у глибині країни, в долині Бекаа. Унаслідок атаки загинули майже пів тисячі людей.
- Поділитися: