Бойовики у Колумбії погрожують конференції ООН. Президент запевняє, що захист гарантують

Поліція стоїть на варті перед готелем за день до конференції ООН з біорізноманіття COP16 у місті Калі, Колумбія, 19 жовтня 2024 року
Поліція стоїть на варті перед готелем за день до конференції ООН з біорізноманіття COP16 у місті Калі, Колумбія, 19 жовтня 2024 рокуAP Photo / Fernando Vergara

Озброєні бойовики, які контролюють смуги Амазонки, погрожували COP16 — саміту ООН з біорізноманіття, який незабаром відбудеться в Колумбії. Президент країни Густаво Петро запевняє, що безпеку буде гарантовано.

Про це пише Financial Times.

Очікується, що до саміту COP16 у місті Калі з 21 жовтня по 1 листопада долучаться 190 країн і 15 000 людей. Його мета — захист світової флори та фауни. Екологи попереджають, що екосистеми досягають «точки перелому», коли вимирання видів може почати прискорюватися.

Однак бойовики з фракції лівого повстанського угруповання Estado Mayor Central через соцмережі попередили делегатів не відвідувати саміт. Калі — найближче велике місто до території, де домінує EMC. Група пообіцяла не здійснювати нападів у Калі, яке прийме 14 глав держав і десятки міністрів і дипломатів. Однак нещодавно вони напали на західне село Ель-Платеадо, поранивши 17 людей і перекривши автомагістралі.

Президент Колумбії Густаво Петро направив 11 000 поліціянтів і солдатів до Калі та ще 1400, щоб забезпечити контроль над прибережним містом Ель-Платеадо. У соцмережі X він написав, що «безпека COP16 гарантована».

Що відомо про бойовиків?

EMC була заснована колишніми членами Революційних збройних сил Колумбії (ФАРК), які відхилили мирну угоду з урядом 2016 року.

Уряд Колумбії вів перемовини з партизанським угрупованням, однак вони були припинені після того, як його бійці напали на військову базу, убивши двох солдатів. У квітні EMC розділилася на дві фракції: одна сторона підтримувала переговори, а інша виступала проти них. Остання фракція розпочала атаки в Ель-Платеадо, а також діє в Амазонії.

Західний регіон навколо Калі давно має стратегічне значення для злочинних організацій. Доступ до Тихого океану робить його центром торгівлі кокаїном, марихуаною та золотом, які виробляються поблизу. А місцеві бідні сільські та міські громади забезпечували постійне постачання новобранців для збройних груп і банд. Окрім того, озброєні групи в регіоні Амазонки вчиняють екологічні злочини, щоб чинити політичний тиск на уряд.