У Молдові перед другим туром виборів прокотилась хвиля дзвінків із погрозами

У Молдові перед другим туром виборів громадяни отримали анонімні дзвінки із погрозами. Влада вважає це залякуванням, щоб посіяти паніку і страх перед голосуванням.
Про це повідомляє NewsMaker.
Як розповіли в поліції, анонімні дзвінки із погрозою вбивства 1 листопада надійшли журналістам та громадським діячам. Це були або прямі дзвінки на телефон, або через месенджери.
Правоохоронці опублікували відео з двома подібними дзвінками. Обидва вони були зроблені румунською мовою.
Кореспондентка NewsMaker розповіла, що отримала таку погрозу: «Ми знаємо, де ти живеш, знаємо, в якій редакції працюєш, ми можемо вбити тебе». Також в анонімному дзвінку закликалося «зробити вибір на користь Маї Санду та зберегти своє життя».
Прем’єр-міністр Дорін Речан зазначив, що погрози отримали не лише журналісти та відомі люди, але й пересічні громадяни. За його словами, цими актами залякування хочуть посіяти паніку і страх, щоб люди боялися прийти на вибори.
«Я запевняю вас, що державні структури забезпечать порядок та захист громадян. Ми єдині, і ми сильні», — запевнив Речан.
Крім того, 1 листопада у Молдові розіслали електронні листи нібито від імені панівної партії «Дія та солідарність» (PAS). В одному листі стверджувалось, що громадяни, які на виборах президента проголосують за Маю Санду, отримають 1500 леїв (3450 гривень). Для підтвердження просили надіслати фотографію бюлетеня. У PAS назвали це фейком.
В іншому листі повідомлялось, нібито PAS буде зберігати персональні дані виборців. Це також обман, підкреслили в партії.
Більше про вибори в Молдові
20 жовтня відбувся перший тур президентських виборів у Молдові. Найбільшу кількість голосів набрала чинна президентка Мая Санду (42%) та колишній генеральний прокурор країни Александр Стояногло (26%).
Оскільки жоден із кандидатів не набрав понад 50% голосів, виборці 3 листопада голосуватимуть у другому турі.
У медіа ці вибори часто називають вибором Молдови між Заходом та росією, де Санду представляє прозахідний вектор розвитку, а Стояногло — проросійський.
Паралельно із першим туром у Молдові проходив референдум щодо членства країни в Європейському союзі. Виборці з мінімальною перевагою у 10 564 голоси підтримали закріплення проєвропейського курсу у конституції.
- Поділитися: