Глава самопроголошеної Абхазії готовий піти у відставку, але все одно хоче йти на вибори

«Президент» самопроголошеної республіки Абхазія Аслан Бжанія висловив готовність піти у відставку на тлі протестів у регіоні. Але перед цим протестувальники мають піти з урядових будівель у Сухумі.
Про це він сказав під час виступу перед прихильниками у своєму рідному селі Тамиш, цитує «Ехо Кавказу».
«Сценарій 2014 року не повториться. Ті, хто захопив [будівлі], ті, хто спробував завершити державний переворот, мають звільнити комплекс будівель, після чого я готовий призначити вибори, готовий подати у відставку та піти на вибори», — сказав він.
Раніше в пресслужбі Бжанії заявляли, що він не підписував документа про відкликання з парламенту угоди про російські інвестиції, який і викликав протести в Абхазії. Тим часом «президенту» вже висловили підтримку очільники силових відомств регіону.
Чому протестують в Абхазії?
Наприкінці жовтня в Москві підписали угоду, за якою великий російський бізнес отримує безпрецедентні пільги, можливість реалізовувати свої проєкти на території Абхазії, а також право власності на землю та майно.
З 1 вересня москва призупинила фінансування абхазького бюджету, вимагаючи, зокрема, затвердження інвестиційної угоди. Абхазька опозиція виступає проти документа, вважаючи, що він призведе до «експансії олігархату».
11 листопада кількох абхазьких опозиціонерів затримали — вони саме поверталися зі зборів громадськості в Гудауті, яка виступає проти ратифікації російсько-абхазької угоди. Влада Абхазії заявила, що затримані нібито «вчинили протиправні дії щодо депутата парламенту» Алмаса Акаба.
На тлі цього в регіоні спалахнули протести біля будівлі служби держбезпеки, а потім на майдані Свободи. Крім того, опозиція перекривала важливі мости, якими можна потрапити до столиці так званої республіки — Сухумі.
Згодом міський суд закрив провадження проти затриманих опозиціонерів «через відсутність події адмінправопорушення».
У день, коли парламент мав ратифікувати угоду про російські інвестиції, під будівлею відбулася акція протесту, на якій у натовп кидали димові шашки та розпилювали сльозогінний газ. Згодом протестувальники прорвалися всередину парламенту.
- Поділитися: