У Грузії не повториться сценарій українського Майдану — прем'єр-міністр країни

Прем’єр-міністр Грузії Іраклі Кобахідзе заявив, що влада країни не допустить повторення сценарію українського Євромайдану, тому що Грузією керують «досвідчені та мудрі» люди.
Про це він заявив під час свого брифінгу, передає Newsgeorgia.
«На відміну від України 2013 року, Грузія — незалежна держава із сильними інститутами і, найголовніше, досвідченими та мудрими людьми. Сценарій Майдану не може бути реалізований у Грузії. Грузія — це держава, і вона не допустить цього», — заявив Кобахідзе.
Він також заявив, що відповідальність за насильство під час розгону протестів лежить на «місцевій агентурі», європейських політиках та бюрократах. За словами Кобахідзе, поліція, розганяючи протест, у такий спосіб змогла запобігти «конституційному перевороту в країні».
Нагадаємо, 30 листопада грузинські силовики знову розігнали протест, який спалахнув через відмову влади проводити переговори про вступ до ЄС. Через сутички між правоохоронцями та мітингарями зазнали поранень десятки людей. У МВС Грузії заявили про затримання 107 протестувальників.
Що відбувається у Грузії?
Грузинська опозиція не визнає результатів парламентських виборів, де перемогла партія «Грузинська мрія». Міжнародні спостерігачі відзначили, що голосування було затьмарене нерівними умовами, тиском і напругою. Грузинські правоохоронці відкрили 47 кримінальних справ щодо ймовірних злочинів, повʼязаних з парламентськими виборами. Зокрема, обвинувачення висунули двом підозрюваним, які вкинули цілу пачку бюлетенів до урни на одній з дільниць.
Європарламент не визнав результати парламентських виборів у Грузії та вимагає провести нові. Проте Тбіліський суд відхилив усі позови опозиційних політсил та громадських організацій, які вимагали визнати недійсними підсумкові протоколи окружних комісій.
Опозиційні партії Грузії оголосили про безстроковий вуличний протест із вимогою провести нові парламентські вибори.
Тим часом «Грузинська мрія» одноосібно затвердила новий парламент, призначила дату виборів президента, висунула свого кандидата й оголосила про відмову від переговорів про вступ у ЄС до 2028 року.
Останнє рішення розпалило нову хвилю протестів, які обернулися сутичками. На світанку 29 листопада грузинські спецпризначенці жорстко розігнали протест під парламентом, десятки людей, зокрема журналістів і політиків, побили й затримали.
- Поділитися: