До офісів грузинської опозиції прийшли з обшуками, членів політсил затримали

Грузинські правоохоронці прийшли з обшуками до офісів опозиційних політсил. А також до квартири адміністратора Facebook-групи, де поширюється інформація про потреби мітингувальників.
Про це пишуть Jam News та грузинська служба «Радіо Свобода».
4 грудня представники МВС зайшли в офіси політичних партій «Національний рух», «Гірчі-Дроа», «Нова», а також у будинок представників групи активістів. Лідер політсили «Коаліція за зміни» Ніка Гварамія запитав поліціянтів, на якій підставі вони прийшли, але відповіді не отримав.
Як стало відомо пізніше, правоохоронці затримали Гварамію та члена «Коаліції за зміни» Гелу Хасаю.
Окрім того, з обшуками прийшли до адміністратора Facebook-групи Daitove Іллі Глонті. Ця група була створена ще навесні, під час протестів у Грузії проти закону «про іноагентів».
Спочатку група слугувала для координації приїзду протестувальників із регіонів до Тбілісі, але пізніше стала платформою для самоорганізації громадян. Наразі ця група активно підтримує протестувальників, надаючи волонтерську допомогу. За даними ЗМІ, Daitove є одним із найактивніших цивільних майданчиків у грузинському сегменті соцмереж, налічуючи понад 200 тисяч учасників.
Тим часом біля багатьох відділень поліції у Грузії організували акцію протесту жінок. Вони «намагаються достукатися до сердець поліціянтів», пише видання «Новости-Грузия».
«Ми закликаємо всіх поліціянтів, якщо вони грузини, якщо вони чоловіки та мають хоч краплю гідності, протистояти нашим катам та катам наших дітей», — йдеться в заяві акції.
Правозахисна організація «Асоціація молодих юристів» вимагає від МВС оприлюднити інформацію про речовини, які нібито підмішують у воду для розгону акцій протесту у Тбілісі — низка людей, що потрапили під струмені водометів, повідомили про опіки. Голова асоціації Нона Курдованідзе заявила, що ця інформація необхідна лікарям, які рятують людей.
Що відбувається у Грузії?
Уже тиждень у Грузії тривають масові протести через рішення влади країни «призупинити» переговори про вступ до ЄС. Нова хвиля протестів розгорілася після мітингів проти результатів парламентських виборів.
Нагадаємо, грузинська опозиція не визнає результатів парламентських виборів, де перемогла партія влади «Грузинська мрія». Міжнародні спостерігачі відзначили, що голосування було затьмарене нерівними умовами, тиском і напругою. Грузинські правоохоронці відкрили 47 кримінальних справ щодо ймовірних злочинів, повʼязаних із парламентськими виборами. Зокрема, обвинувачення висунули двом підозрюваним, які вкинули цілу пачку бюлетенів до урни на одній із дільниць.
Європарламент не визнав результатів парламентських виборів у Грузії та вимагає провести нові. Проте Тбіліський суд відхилив усі позови опозиційних політсил та громадських організацій, які вимагали визнати недійсними підсумкові протоколи окружних комісій.
Опозиційні партії Грузії оголосили про безстроковий вуличний протест із вимогою провести нові парламентські вибори. Тим часом «Грузинська мрія» одноосібно затвердила новий парламент, призначила дату виборів президента, висунула свого кандидата й оголосила про відмову від переговорів про вступ у ЄС до 2028 року.
- Поділитися: