«Талібан» заборонив вікна, які виходять на місця, де зазвичай перебувають жінки

Лідер радикального угруповання «Талібан» наказав будувати нові житлові будинки без вікон, які виходять на місця, що зазвичай використовують жінки, зокрема це кухня. А от у старих оселях їх треба буде заколотити.
Про це йдеться в указі, який оприлюднив речник талібів Забіулла Муджахід, цитує France 24.
У документі вказано, що нові будівлі не повинні мати вікон, через які можна було б побачити «подвір’я, кухню, колодязь сусіда та інші місця, якими зазвичай користуються жінки».
«Якщо побачити жінок, які працюють на кухнях, у дворах або збирають воду з колодязів, то це може призвести до непристойних дій», — йдеться в указі.
Представники влади та інші відповідальні департаменти повинні будуть контролювати будівельні майданчики, щоб переконатися, що з вікон неможливо зазирнути в будинки сусідів.
А якщо такі вікна вже є, то власники мають заколотити їх або побудувати стіну.
Обмеження прав жінок в Афганістані
В ООН заявляють, що фіксують дискримінаційні укази та заходи щодо жінок в Афганістані із серпня 2021 року — після приходу до влади радикального угруповання «Талібан».
Так, у вересні 2021-го в Афганістані призупинили середню освіту для дівчат. В UNAMA (Місія сприяння ООН в Афганістані) зазначають, що хоча «Талібан» обіцяв дозволити середню освіту для дівчат після узгодження навчальної програми з ісламськими цінностями та культурними нормами, прогресу в цьому питанні не відбулося.
А в грудні 2022 року Міністерство вищої освіти країни призупинило навчання жінок в університетах. В ООН пояснюють, що відмова в доступі до освіти може позначитися на фізичному та психічному здоров’ї жінок, а також призвести до домашнього насильства.
Також в Афганістані обмежили право жінок подорожувати чи працювати поза межами свого дому й мати доступ до громадських місць. Крім того, жінок виключили з усіх рівнів ухвалення державних рішень.
А протягом 2024 року жінкам заборонили чути голоси одна одної, говорити у публічних місцях, а також відвідувати курси акушерок, закривши чи не єдиний шлях до здобуття освіти.
В ООН додають, що станом на 2023 рік 13,8 мільйона афганських жінок і дівчат потребували гуманітарної допомоги.
- Поділитися: