Україна відмовилася від створення фонду на $500 млрд щодо корисних копалин — Bloomberg
Україна відмовилася від вимоги США створити фонд у розмірі 500 мільярдів доларів, який мав би стати частиною угоди про надання Вашингтону частки у володінні рідкісноземельними корисними копалинами.
Про це агенції Bloomberg повідомив український чиновник, який близький до переговорів.
Зазначається, що цей фонд мав би компенсувати США допомогу, яку вони надають Києву від початку повномасштабного російського вторгнення. Україна стверджує, що фактична сума отриманої допомоги приблизно в п'ять разів менша і становить понад 90 мільярдів доларів.
Іншою причиною відмови є відсутність гарантій з боку США щодо майбутньої військової та фінансової допомоги, додав співрозмовник Bloomberg.
Нагадаємо, раніше Sky News писало, що президент України Володимир Зеленський не готовий підписати із США угоду про рідкісноземельні копалини, оскільки Київ бачить у проєкті документа «низку проблемних питань».
Що за угода?
Дональд Трамп оголосив, що хоче укласти з Києвом угоду, за якою Україна постачатиме Сполученим Штатам потрібні для електроніки рідкісноземельні мінерали в обмін на американську допомогу.
Володимир Зеленський запевнив, що Україна відкрита до американських інвестицій. Він також зазначив, що обговорював таку угоду з Трампом ще у вересні 2024 року, а після вніс її у свій План перемоги як один із пунктів.
За даними ЗМІ, США захотіли отримати право на 50% запасів корисних копалин в Україні.
Однак Зеленський не підписав цієї угоди, пояснивши, що документ не відповідав українським інтересам. Зокрема, він не містив гарантій безпеки та був «надто зосереджений на інтересах США». У Білому домі назвали відмову Зеленського «недалекоглядною».
Після цього Трамп заявив, що Україні потрібно провести вибори, оскільки глава української держави Володимир Зеленський буцімто має лише 4% рейтингу підтримки. Він також сказав, що Україні «не слід було починати» війну, і припустив, що за три роки можна було домовитися про мир.
Крім того, за словами президента США, Україна «матиме проблеми», якщо не підпише угоду з Вашингтоном.
Водночас Майк Волц заявляв про те, що США заслуговують на «відшкодування своїх інвестицій», а не на «ескалацію риторики» та «дивний спротив» з боку України.
- Поділитися: