США передумали вводити мита у 50% проти Канади через кілька годин після погроз Трампа

США не будуть підвищувати мита для Канади до 50%, як про це заявляв очільник Білого дому Дональд Трамп.
Про це пише CNBC.
Лише напередодні, 11 березня, президент США Дональд Трамп заявив, що подвоїть мито на імпорт сталі та алюмінію з Канади до 50%. Він оголосив, що рішення набуде чинності зранку 12 березня.
Та вже через шість годин торговий радник Білого дому Пітер Наварро в інтерв’ю CNBC заявив, що виконувати ці погрози не будуть. Настрої змінилися після переговорів міністра торгівлі США Говарда Лутніка та прем’єра канадської провінції Онтаріо Дага Форда.
Форд є одним із «найгучніших» противників торговельної політики Трампа та неодноразово вдавався до «агресивних» заяв, хоча колись казав про абсолютну підтримку республіканця. Починаючи з грудня 2024 року, коли вперше з’явилися погрози від США про введення мит, Форд періодично виступав в етерах телеканалів США з критикою Трампа.
11 березня Форд заявив, що введе 25-відсоткову надбавку на експорт електроенергії до трьох штатів США, якщо Америка введе нові мита на канадські товари.
«Якщо США підуть на ескалацію, я без вагань повністю вимкну електрику. Повірте мені, коли я кажу, що не хочу цього робити. Я відчуваю жах за американський народ, тому що це не народ почав цю торговельну війну. Це одна людина — президент Трамп», — сказав він.
Він заявив, що така надбавка обійдеться сім’ям і компаніям у Нью-Йорку, Міннесоті та Мічигані у додаткові близько «100 доларів на місяць до рахунків американців».
У відповідь на цю заяву Трамп оголосив, що натомість подвоїть мита для Канади: «Незабаром я оголошу національну надзвичайну ситуацію в електроенергетиці в загрозливій зоні. Це дозволить США швидко зробити необхідне, аби зменшити цю жорстоку загрозу з боку Канади».
Трамп закликав Канаду «негайно скасувати свої антиамериканські фермерські тарифи від 250% до 390% на різні молочні продукти США» та інші «кричущі» мита. В іншому разі пригрозив з 2 квітня «суттєво» підвищити тарифи на імпорт машин, що «по суті, назавжди закриє бізнес із виробництва автомобілів у Канаді».
- Поділитися: