Європі не вистачає пороху й тротилу для виробництва снарядів — Bloomber
Війна росії проти України скоротила запаси озброєнь у Європі, змусивши країни збільшувати виробництво артилерійських снарядів, ракет і патронів. Але виробництву заважає нестача пороху й тротилу.
Про це повідомляє Bloomberg.
Видання звертає увагу на те, що європейські уряди значно використали свої запаси для допомоги Україні й тепер намагаються відновити та наростити виробничі потужності. А це, власне, і призвело до дефіциту критично важливих компонентів, зокрема пороху, тротилу й ракетного палива.
Тож поки Європа готується до значного збільшення витрат на оборону, невелика кількість виробників цих матеріалів намагається збільшити свої потужності.
До прикладу, німецький оборонний гігант Rheinmetall прагне збільшити випуск пороху більш ніж на 50% до 2028 року, але навіть цього буде недостатньо. Генеральний директор Армін Паппергер наголосив, що компанії, можливо, доведеться майже подвоїти виробництво до більш ніж 20 тисяч тонн, щоб задовольнити потребу.
Фабрика Nitrochemie Aschau — дочірня компанія Rheinmetall — після повномасштабного вторгнення росії в Україну 2022 року збільшила виробничі потужності на 60% і будує нові потужності, щоб додати ще понад 40% до середини 2025 року.
Ще до інавгурації президента США Дональда Трампа члени Європейського Союзу поставили собі за мету виготовити 2 мільйони артилерійських снарядів у 2025 році проти 1,4 мільйона минулого року. Навесні 2023 року Європейська комісія заснувала програму «Акт на підтримку виробництва боєприпасів» (ASAP), яка виділяє 500 мільйонів євро на розширення можливостей блоку виробляти боєприпаси.
У момент, коли адміністрація Трампа тимчасово призупинила військову допомогу Україні, вона посіяла сумніви щодо майбутнього давніх американських гарантій безпеки в Європі та виявила готовність вести переговори з кремлем, попри заперечення українського уряду та європейських союзників. Тож Bloomberg припускає потреба континенту в боєприпасах буде тільки зростати.
Снаряди потребують двох летючих компонентів: пороху, який використовується для стрільби снарядами, і вибухових речовин, які детонують. Європа не виробляє достатньо ні того, ні іншого, щоб задовольнити свій попит.
Видання звертає увагу, що ланцюжок постачання, на який покладаються виробники вибухових речовин, є досить заплутаний та складний. Уряди й виробники повинні стимулювати цивільну хімічну промисловість до переходу на військове виробництво, спростити правила, щоб дозволити будувати нові заводи та переміщувати небезпечні вантажі по всьому континенту — і навіть забезпечити постачання найпростіших матеріалів, які зараз доставляються з Китаю.
- Поділитися: