Гегсет назвав «брехливим та дискредитованим» журналіста, який злив обговорення ударів по Ємену

Міністр оборони США Піт Гегсет
Міністр оборони США Піт ГегсетAnna Moneymaker / Getty Images

Міністр оборони США Піт Гегсет заперечив обговорення військових планів у чаті в Signal, до якого випадково долучили головного редактора журналу Atlantic.

Слова Гегсета передає CNN.

«Ніхто не надсилав військових планів, і це все, що я можу сказати з цього приводу», — сказав Гегсет у відповідь на питання журналістів про це.

Також глава Пентагону назвав головного редактора Atlantic Джеффрі Ґолдберга «брехливим і вкрай дискредитованим так званим журналістом».

Раніше президент США Дональд Трамп заявляв, що йому нічого не відомо про інцидент з витоком обговорень з чату в месенджері Signal щодо ударів по єменських хуситах.

«Я нічого про це не знаю. Я не великий шанувальник Atlantic. Для мене це журнал, який припиняє роботу. Я нічого про нього не знаю», — сказав Трамп журналістам.

Більше про інцидент

Раніше радник з нацбезпеки Майк Волц помилково додав головного редактора журналу Atlantic Джеффрі Ґолдберга до чату членів команди президента США в месенджері Signal.

За словами Ґолдебрга, у чаті були й інші американські високопосадовці, як-от глава Пентагону Піт Гегсет, директорка з національної розвідки Тулсі Габбард, віцепрезидент Джей Ді Венс і держсекретар Марко Рубіо. Загалом у групі було 18 посадовців.

Зокрема, журналіст став свідком обговорення ударів по позиціях єменських хуситів. Тоді він дізнався, о котрій годині американські військові завдадуть удару, яке озброєння застосують та які саме цілі планують уразити.

Ґолдберг заявив, що Волц міг порушити кілька положень Закону США про шпигунство. За його словами, чиновник узагалі не повинен був створювати чат у Signal, позаяк цей застосунок не схвалений урядом для обміну секретною інформацією.