Не схоже на фільм «Конклав»: кардинал з України розповів, як обирали нового Папу Римського

Кардинал родом з України Микола Бичок розповів, що обрання нового Папи Римського не схоже на голлівудський фільм «Конклав».
Про це пише Guardian.
Бичок, якого свого часу Папа Франциск призначив єпископом Мельбурнської єпархії святих апостолів Петра й Павла УГКЦ, назвав конклав найяскравішою подією свого життя. Він пожартував, що це також було полегшенням, адже він відключився від зовнішнього світу.
«Це був найкращий час у моєму житті, — сказав він журналістам з усмішкою та додав: — Просто спробуйте… спробуйте вимкнути телефон хоча б на 24 години — мій телефон був вимкнений два з половиною дні».
Водночас єпископ розповів, що весь процес не був схожий на оскароносний фільм «Конклав», який детально описує політичні махінації, що стоять за вибором Папи.
«Я дивився фільм, але насправді він був суперечливим… особливо щодо молитви. Ви бачили в цьому фільмі, як хтось із кардиналів молиться? Жодного разу, що в голлівудському стилі», — зазначив Бичок.
Раніше Politico писало, що деякі кардинали, які обирали нового Папу Римського, ще перед конклавом переглядали однойменний фільм, щоб зрозуміти, як усе відбувається.
Про нового Папу Римського
8 травня конклав кардиналів Католицької церкви на другий день голосування обрав 267-го Папу Римського. Ним став 69-річний кардинал Роберт Френсіс Прево, який узяв собі ім’я Лев XIV. Він став першим Папою-августинцем та першим понтифіком зі США.
Предстоятель Української греко-католицької церкви митрополит Святослав висловив надію, що Лев XIV стане Папою миру для «багатостраждальної, зболеної війною України».
«Він цікаво висловився про цей мир: цей мир є без зброї, й він обеззброює. Тобто це мир, зокрема, жертви війни, тієї, що, скажімо, протистоїть злу. Святіший Отець сказав, що треба віддатися в руки Божі — і зло ніколи нас не переможе», — сказав Блаженніший Святослав.
Нового Папу Римського також привітав предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній, побажавши «успішного служіння на благо всіх християн в ім’я свідчення Євангелія, задля примноження миру й добра в усьому світі».
Президент України Володимир Зеленський побажав, щоб Католицька церква продовжила зусилля, «спрямовані на відновлення справедливості й досягнення тривалого миру».
- Поділитися: