Грузія про утримання українців на своєму кордоні: Києву запропонували кілька шляхів евакуації, але поки що рішення немає

Підвал на КПП між Грузією та росією, де тримають українців
Підвал на КПП між Грузією та росією, де тримають українцівTelegram / Astra

У Міністерстві внутрішніх справ Грузії прокоментували ситуацію з утриманням українців на кордоні з росією в неналежних умовах. Там кажуть, що більшість із них відбували покарання, тому на територію Грузії їх не впускають із міркувань безпеки.

Про це йдеться в заяві грузинського МВС.

Там пояснюють, що загалом на кордоні перебувають і представляються громадянами України близько 80 людей. Вони самі підтвердили, що мають судимості за тяжкі або особливо тяжкі злочини й відбували покарання у виправних закладах на сході України.

Саме через це, а також через відсутність документів, їм відмовили у в’їзді на територію Грузії «з огляду на державні інтереси безпеки».

Попри це, грузинська сторона запропонувала Україні кілька механізмів евакуації українців, серед яких є повітряні й морські маршрути. Однак українська сторона утримується від морського шляху евакуації.

Попри відсутність рішення станом на зараз, нині тривають консультації щодо повернення людей в Україну авіаційним шляхом.

«Гарантування безпеки та правопорядку, а також недопущення в'їзду до країни осіб, які можуть становити загрозу для населення, є найважливішим завданням Міністерства внутрішніх справ», — додали у відомстві.

Нагадаємо, днями російський Telegram-канал Astra розповідав, що на російсько-грузинському кордоні в неналежних умовах утримують близько 45 громадян України, яких депортували з росії після відбуття покарання на її території. Серед них був і політв’язень Андрій Коломієць, який відсидів 10-річне ув’язнення в росії.

Також серед утримуваних — люди з ВІЛ, туберкульозом та інвалідністю. Їх не годували та не надавали їм медичної допомоги. Стан багатьох погіршувався, одна людина вже опинилась у лікарні, писав канал. 

В українському МЗС «Суспільному» сказали, що українські дипломати працюють над розвʼязанням проблеми. Так, на КПП приїздив посадовець українського посольства в Грузії для зустрічі з керівником прикордонної частини та доставлення гуманітарної допомоги.

Згодом міністр закордонних справ України Андрій Сибіга заявив, що росії пропонують передавати депортованих українських громадян безпосередньо на кордон з Україною, «щоб уникнути подальших ускладнень»: «Ми готові їх там прийняти. Є відповідні ділянки кордону, де це можна зробити».