Трамп обіцяв депортувати «небезпечних злочинців». Але AP дізналося, що чимало затриманих мігрантів не мали судимостей

Президент США Дональд Трамп запевняє, що його політика депортації спрямована на «найгірших з найгірших» злочинців, які незаконно потрапили до країни. Однак урядові дані щодо затримань показують, що це не так.
Про це пише Associated Press.
Трамп обіцяв вислати мільйони мігрантів у межах програми депортації, щоби захистити законослухняних громадян від «насильницьких загроз». На тлі цього у країні спостерігається збільшення кількості затримань Імміграційною та митною службою США (ICE) та проведення рейдів по всій країні.
А втім, більшість людей, яких зараз затримує ICE, не мають кримінальних судимостей. Серед тих, хто має судимості, відносно небагато були засуджені за тяжкі злочини, що контрастує з ситуацією, яку Трамп описує на підтримку своєї програми депортації, звернуло увагу AP.
Так, згідно з останньою статистикою ICE, станом на 29 червня затримали 57 861 людину. 71,7% (41 495) з них не мають судимостей, однак 14 318 із цих мігрантів висунули кримінальні звинувачення.
ICE призначає рівень загрози кожному затриманому іноземцю за шкалою від 1 до 3, де 1 — найвищий. А люди без судимості класифікуються як такі, що «не мають рівня загрози ICE». Станом на 23 червня, 84% мігрантів, яких утримували у 201 установі по всій країні, не отримували рівня загрози. Ще 7% присвоїли загрозу 1 рівня, 4% — 2-го та 5% — 3-го.
Інститут Катона дізнався, що з початку фінансового року і до червня ICE опрацювала дані понад 204 000 людей. 65% із них не мали кримінальних судимостей. А от із тих, хто мав судимості, лише 6,9% скоїли насильницькі злочини, тоді як 53% вчинили здебільшого імміграційні, дорожні або злочини проти моралі.
Загальна кількість затримань, здійснених ICE, останніми місяцями лише зростала. Якщо з лютого і до травня у середньому кількість оброблених даних «незлочинців» сягала щонайбільше 454 мігрантів на день, то вже в червні ці показники зросли до 927.
Хоча дослідження послідовно показують, що іммігранти не є рушійною силою насильницьких злочинів у США, наголошує AP.
Так, у робочому документі Національного бюро економічних досліджень за 2023 рік зазначали, що іммігранти протягом 150 років мали нижчі показники ув'язнення, ніж ті, хто народився в США. Згідно з документом, такі іноземці мали на 60% менше шансів потрапити до вʼязниці.
Тим часом у Міністерстві внутрішньої безпеки наполягають, що очільниця відомства Крісті Ноем доручила ICE «переслідувати найгірших з найгірших, включно з членами банд, убивцями та ґвалтівниками». Там відкинули, що ICE не переслідує іммігрантів з кримінальним минулим.
Речниця Білого дому Абігейл Джексон теж запевняє, що адміністрація зосереджена на неперевірених злочинців, які перебувають у країні нелегально.
- Поділитися: